• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Automatic Updates

  • Ја почнал/а темата
  • #1

bobiskopje

Intern
30 јуни 2008
59
0
skopje
Automatic Updates ми беше уклучен до скоро.
Си симнуваше апдејти, но пред некој ден почна вака Кога ке го изгасам компјутерот нели почнува да инсталира од апдејтите почнува instaling 1, instaling 2, instaling 3 ... итн...
Но не ги инсталира има некоја грешка изгледа ... Кога повторно ке го вклучам компјутерот пак си стојат на онаа табеличката со Turn Off... дека не се инсталирани ... Незнам како да ги тргнам ?
Незнам ни за кои апдејти се работи ? Незнам ни од каде да почнам, немам идеја ?
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Да не симнал нови апдејти кога си го уклучил компјутерот.

1от пат, компјутерот се изгаси до крај?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

bobiskopje

Intern
30 јуни 2008
59
0
skopje
Да се изгаси ама за многу кратко време ....
Порано ми се задржувал по една минута додека да ги инсталира апдејтите ... И сега секое гасење истое ... за 5 секунди се гаси . Не ги инсталира !
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Оригинален ли ти е Windowsot?
Ако не ти е исклучи ги автоматските апдејти.
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
toa i jas sakav da prasam...originalen li ti windowsot?...ako ne ti e iskluci ili imase eden file se instalira i go pravi ko originalen windowsot i mozes da siminjas i updatuvas preku microsoft
 

Garfield

Intern
9 декември 2007
277
5
Ако се работи за Виста јас го имам истиот проблем. Мене ми се има случено два пати.

Првиот пат ми се има случено бидејќи беше Enterprise (пиратски:p) ми беше истечена лиценцата.

Вториот пат на Vista Ultimate (Легална:p) на истиот лаптоп, но тука немаше проблем со лиценцата, според мене проблемот е во тоа што не го инсталирам комплет Window$ от туку го средував прво со nLite и го направив негде 670MB, извадив од инсталациониот диск се што мислев дека не ми треба. Но изгледа сум извадил и нешто што не треба, после тоа пробав уште неколку пати со nLite и пак инсталирав и повторно истата за*банција. Не успеваше да ги инсталира сите надградби.

Значи ако не си чепкал нешто со nLite тогаш 90% е лиценцата.
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Оди десен клик на Мy Computer - Properties, јазиче Automatic Updates и штиклирај ја опцијата Notify me but don't download .....


После тоа кога ќе има Updates за твојот компјутер ќе ти се појави икончето во таксбарот, и ако користиш Custom опција, секогаш кога инсталираш, ќе ти кажува кој Update не успеал да се инсталира
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,274
28,574
kalco.ru
ako nemas licenciran windows nemoj da pravis update ,bidejki ima edne update koj odkako ke go simnes ti se pojavuva dole desno edno prozorce i ti kazuva deka windows-ot mozes da go koristis uste 20 dena ili da da kupis licenca.Ako ne go napravis toa za 20 dena windowsot ke padne i nema da mozes da go podignes ...:)
ako gresam popravete me
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
ako nemas licenciran windows nemoj da pravis update ,bidejki ima edne update koj odkako ke go simnes ti se pojavuva dole desno edno prozorce i ti kazuva deka windows-ot mozes da go koristis uste 20 dena ili da da kupis licenca.Ako ne go napravis toa za 20 dena windowsot ke padne i nema da mozes da go podignes ...:)
ako gresam popravete me
Грешиш.
Ако има нелиценциран Windows, ќе користи нелегални алатки за отстранување на заштитите, или тоа малото звездиче коешто го спомна.
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
ako nemas licenciran windows nemoj da pravis update ,bidejki ima edne update koj odkako ke go simnes ti se pojavuva dole desno edno prozorce i ti kazuva deka windows-ot mozes da go koristis uste 20 dena ili da da kupis licenca.Ako ne go napravis toa za 20 dena windowsot ke padne i nema da mozes da go podignes ...:)
ako gresam popravete me
Od kade go izvadi ova ziti se... nikogas ne mi se slucilo takvo nesto (mi bese ukluceno automatic updates so meseci dodeka imav neogranicen internet).
Problem se javuva samo na pocetokot so toa sto ti kazuva deka imas piratski windows i deka treba da prijavis vo Microsoft ili ne znam ti kade ..bla,bla.. No toa se resava so eden crack (windows geniune) i posle pak funkcionira aut.upd.
Samo jas imam ogranicen net...pa mi zema mnogu kredit (zatoa mi e OFF).
A i ne gledam nekoja korist od tie apdejti. Ako veke tolku ti znacat, dovolno e da se napravi update ednas vo 3 meseca.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,794
Мислења
850,522
Членови
29,481
Најнов член
Hekri
На врв Дно