• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

AutoCAD

 • Ја почнал/а темата
 • #1

paneval

Intern
2 март 2008
178
1
Dali nekoj ima koristeno, i kako se snaoga.
Da pocne temata pa podocna ke prosirime,...
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Супер е програмата сега во школо работиме со неа и убаво е да се знае да се црта со тоа
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

paneval

Intern
2 март 2008
178
1
Rabotam na nego, nemoze masinstvoto bez nego. Go znam, imav kniga no mi ja snema, dali bi mozelo da se najde nekoe cede so objasnuvanje, tezok e programot osobeno rabotenjeto solid pa dobro bi dosla pomos.
 

Pece_648

Intern
31 јануари 2008
52
0
Dobra e programata ubavo e da se znae da se raboti so toj softwer. Go imam raboteno ne profesionalno no se snaogav i ne mi bese mnogu tesko da rabotam so nego.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Имам работено порано нешто основно, ама молимте не ми го спомнувај оти маме си расплакав дур се снајдам со координатите. Цела коса си ја искубив. :)
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
AutoCad e mnogu dobar crtanje samo problemot e sto e "malku" tezok za rabota. zemav edna e-book i dosta e objasneto ima 100 strani samo voved :) nauciv da pustam linii :) so tek na vremeto ke bide se ok bar se nadevam
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

paneval

Intern
2 март 2008
178
1
Mislam 2008
jas ja koristam 2006, vreme e da ja obnovam.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Хм.... Прво определи се што ќе работиш во неа? Ќе црташ делови/дизајнираш делови, или ти треба само за учење
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

paneval

Intern
2 март 2008
178
1
Veke rabotam na nea 8 godina, diplomiran masinski inzener sum, taka da mi treba.
No golem program e i treba postojano da se uci i vezba, pa ne bi bilo loso i nekoi materijali za nego da se najdat.

Pozdrav
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Ок, мислев дека сакаш да почнеш да учеш во неа, нема везе, иначе јас ја имам учено во школо минатата година, работата за која е дизајнирана одлично си ја врше :)
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Јас си ја користам 2005 верзија највише ми лежи ја имам и најновата но работам на 2005
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
2004 ми врши работа. Бидејќи последно време не ја корисам толку интензивно немам ни размисливано да купан понова
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Имам работено порано нешто основно, ама молимте не ми го спомнувај оти маме си расплакав дур се снајдам со координатите. Цела коса си ја искубив. :)
Хех и јас во почетокот многу се нервирав со кординатите преку живци ми идеа,али се навикнав.Се разбрав до сега али polyline уште тешко ми иде за полукругови итн
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Хех и јас во почетокот многу се нервирав со кординатите преку живци ми идеа,али се навикнав.Се разбрав до сега али polyline уште тешко ми иде за полукругови итн
Колку ноќи немав спиено ради тие координати:)) Ито знаеш што беше проблемот-наместо запирки ставав точки и никогаш не се црташе точно:D
 
 • Ја почнал/а темата
 • #16

paneval

Intern
2 март 2008
178
1
Pocnav so AutoCAD2000 (Relese 14), posle toa se opravi malku so 2002, inaku imase mnogu pes odenje.
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Абе јас имам оригинал ЦД AutoCAD 2000 дома па затоа прашуваше која е најнова верзија оти до пред 4 години си цртнував по нешто во AutoCAD
 
 • Ја почнал/а темата
 • #18

paneval

Intern
2 март 2008
178
1
2008 e najnoviot. Sigurno deka mozes da rabotis i vo 2000 ali ima golemi razliki, se razbira.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,856
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно