• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Auto DJ за сервер

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
Ми треба Auto DJ да инсталирам на сервер за да не морам од дома да стримувам туку да ги качам песните на серверот и од таму да се пуштаат, па би ве замолил ако може некој да ми каже ваков софтвер кај може да најдам...

Значи ми треба програмата, не да купам сервер :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
Фала што си се потрудил Stane, но не е ова тоа што го барам... мене ми треба нешто како ова само да е ауто ДЈ, а не shoutcast :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,712
Мислења
849,189
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно