1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Authentication Required на последна ( 10) страна од “Превод на Форум“ - http://www.vlezi.com/

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од fuUuUzZzZy, 12 Јануари 2010.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  On your way to fame

  4,841
  880
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
 2. S

  S
  pwnz0r1lla

  1,550
  52
  8 Март 2007
  spiro bil losho momche :)

  Код:
  <!-- message -->
  <div id="post_message_161138">
        
    еден според мене не адекватен превод<br />
  <br />
  мислам дека треба да биде 2 дена  или Х дена освен за 1 каде што треба да стои ден<br />
  <img src="http://www.vlezi.com/imageuploader/images/IMG20091117142707untitledasd.JPG" border="0" alt="" onload="NcodeImageResizer.createOn(this);" />
  </div>
  
   
 3. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,995
  505
  14 Април 2007
  Машко
  некој во потписот имаше линк до влези
  баш приметив и јас пред некој ден на друго место
   
 4. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Во пост на спиро_дт имаше лошо внесена слика до Uploader-от на влези.ком.мк, и затоа бараше. Средено :)
   
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,896
  26,224
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Стефке пиши во БАРАЈ www.vlezi.com
  и ќе видиш и теми од ВИП во кои се појавува истото:))
   
 6. D

  D
  Администратор

  3,250
  1,726
  31 Март 2007
  За жал, корисникот е баниран.
   
 7. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  Проблемот е што Влези моментално се реконструира и не е public available. Секоја содржина која се презема од таму (вклучувајќи и слики од ImageUploader-от) бара логирање на Влези, не се работи за никаква зла намера. :)
   
 8. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Се сложувам со [strike]мислењето[/strike] фактот на Alexandar. :)
   
 9. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  Не е мислење, факт е :)
   
 10. James

  James
  Intern

  336
  13
  8 Јули 2008
  That would be ME!!!
  И што сега и јас бан ќе добијам :zbunet3:
   
 11. TheDarkHacker

  TheDarkHacker
  Баниран/a

  285
  17
  16 Мај 2009
  Но ти немаш слика од vlezi.Со отварање на секој топик сите слики се отвараат автоматски исто како страни.

  Така да ако некој има слика со vlezi таа автоматски ќе те одведе на www.vlezi.com и никој нема да ја прочита додека не се банира/избрише корисникот или мислењата.Ако имаше и ти бан ќе добиеше.

  Сепак добра идеја ќе биде да го извадиш линкот од потисот.
   
 12. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  А што ти смета тебе што има слика од Влези? Сликите за некој ден пак нормално ќе функционираат како секогаш што функционирале, како што кажав моментално за да го отвориш Влези ти треба username и password, и прозорецот којшто се појавува прашува за нив. Кликаш Cancel и никому ништо. Крај краева, ако толку сметаше можеше да се замени vlezi.com со vl*zi.com во секој пост.

  Ако истово се случеше со ImageShack.us, дали секој кој има постирано слика хостирана на тој сервер ќе требеше баниран да биде?
   
 13. James

  James
  Intern

  336
  13
  8 Јули 2008
  @S
  loso momce a ?
  kaj vide zlonameren kod vo kodot sto go imas pastirano ?
  [*quote]
  <*!-- message -->
  <*div id="post_message_161138">

  еден според мене не адекватен превод<*br />
  <*br />
  мислам дека треба да биде 2 дена или Х дена освен за 1 каде што треба да стои ден<*br />
  <*img src="http://www.*****.com/imageuploader/images/IMG20091117142707untitledasd.JPG" border="0" alt="" onload="NcodeImageResizer.createOn(this);" />
  < */div>
  [*/quote]
  cisto informativno :
  ova e kodot do slikata
  *<* img src="http://www.*****.com/imageuploader/images/IMG20091117142707untitledasd.JPG" / >
  ova e kod sto go dodava vbuletin
  onload="NcodeImageResizer.createOn(this);"
  za da slikata se prikaze vo thumbnail na post

  ostanatoto e obicen tekst :D

  @MetalGear
  tocno imaat i drugi i ne e problemot do vlezi nego do it.com.mk
  ima problem so tagovite za slika (img)(/img) (code)(/code) i tn

  @HijackHacker
  Slikata e vnesena preku vbuletin editorot na postovi najnormalno
  so klikanje na ikonata za slika i paste na patekata do slikata
  http://www.****.com/imageuploader/images/IMG20091117142707untitledasd.JPG

  @D
  prvo razgledaj sto kako , i razmisli pred da prezamas vakvi postapki
  sramota e mozese da me kontaktiras
  i da vidime sto e rabota ( pola od clenovite me imaat na msn , skype nekoj imaat duri i i moja domasna adresa , mobilen i se ostanato (Alexandar , james , LiWO)

  @dark haker
  не се банира/избрише корисникот ? ama resenie alal ti vera
  so edno query se resava se , plus mislam deka moze da se dodade u admin panel kako bad word ili da se smeni potpisot

  james mi pomogna da pisam da ne otvoram nov profil :D
  by spiro_dt
   
  1 person likes this.
 14. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Многу врева се дигна за недоразбирање.

  Не станува збор за никаков фишинг.
  Како што наведоа сајтот е under construction и не сакаме да гостите да имаат пристап до содржината додека не го средиме.

  Мислам дека Спиро треба да биде одбаниран и да добие извинение.
   
 15. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Никој нема да добие бан, а банот на спиро е само направен поради тоа што незнаевме што се случува. Мислам дека во најбрзо време ќе е тргнат самиот бан, кој не се однесува кон корисникот, туку со него се блокираат проблематичните слики.
   
 16. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,681
  333
  8 Мај 2007
  Му пишав јас на профил пред неколку денови околу тоа, но не можеме да го кривиме дечкото за тоа што не е толку активен и не го прочитал тоа.
   
 17. theurednik

  theurednik
  Sensei Модератор

  499
  133
  23 Февруари 2009
  Машко
  Ok Спиро_dt ќе биде тргнат банот. Нормално е да банираме некој за кој се сомневаме дека прави нешто против форумот. Гледај на тоа како превентивна мерка. :)

  Сега chill и се надевам дека ова ќе се среди бидејќи на многу корисници може да им преставува проблем да им се појавува некој сајт и да им тражи пасворд и лозинка.

  Темата е затворена. :plachko2:
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...