1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено AudioQuest кабли

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од igor_xxxx, 12 Јануари 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. igor_xxxx

  igor_xxxx
  Practice makes perfect

  1,206
  1,179
  10 Септември 2010
  Пред да го поставам огласов по огласнициве, да пишам и тука, да немам критики од одредени членови (hint: @Oktar :D )

  Откако го продадов стариот систем годинава, ми останаа уште каблите што ми стојат така, па да ги решам и нив.

  Ова е тексот од огласот што ќе оди јавно, за членови од форумот ќе се договориме за ситна корекција околу цената.

  Балансираните не се користени ни 3 месеци, буквално нови се, а звучничките кабли се преку сила година дена користени.Сите се купени нови од Аудиоцентар.

  ———————————————-

  На продажба се фабрички терминирани AudioQuest кабли кои што беа дел од мојот стар систем.

  1.AudioQuest Mackenzie XLR - аналоген, балансиран интерконекциски кабел.

  Mackenzie · River Series · Analog Interconnects · Cables · AudioQuest

  Интерконект од високата класа на бакер на AudioQuest (Perfect Surface Copper +), AQ XLR конектори.

  Должина: 2 х 0.75м

  Состојба: 9/10, со оригинална кутија.

  Цена: 120 евра

  2.AudioQuest Type 4 - full range звучнички кабел.

  Type 4 · Star-Quad Series · Speaker Cables · Cables · AudioQuest

  Звучнички кабел од основното ниво на бакар на AudioQuest (Long Grain Copper), AQ SureGrip 300/BFA банана конектори.

  Должина: 2 х 2.5м

  Состојба: 9/10, со оригинална кутија.


  Цена: 140 евра


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]
   
  На gremlin, nikigo, gokica и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. igor_xxxx

  igor_xxxx
  Practice makes perfect

  1,206
  1,179
  10 Септември 2010
  Type 4 продаден на @brasica , со здравје нека си го користи :)
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. igor_xxxx

  igor_xxxx
  Practice makes perfect

  1,206
  1,179
  10 Септември 2010
  Може клуч на темата, каблите се продадени :)
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...