Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Аудио звучници

Статус
Затворена за нови мислења.

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.840
5.816
Skopje
Пиши со што ќе ги комбинираш. Каков засилувач, што имаш од звучници до сега.
 

Vladimir Filevski

On your way to fame
17 февруари 2019
273
629
По дефиниција, „предни звучници“ се двата звучника front left и front right, без центар звучникот. Тоа би значело дека ти веќе имаш центар и два задни (сараунд) звучника, па ти фалат само двата предни звучници (за да комплетираш целосен сараунд звучнички систем). Но дали е тоа така?
Ако е така, кои звучници (центар и задни) ги имаш? Овој податок е потребен за да се даде соодветна понуда/совет за предните звучници.
Поврзано со претходното - дали веќе имаш и сабвуфер?
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.276
795
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
ако бараш половни имаш и на форумов две три добри опции, како Yamaha и Klipsch, како и на Реклама 5 по некој солиден модел...

провери си и стандарните продавници како Болин, Alfa Audio, а има и некоја опција во Neptun...

подготви се нешто и да прошириш буџет, али во секој случај без малку барем да се информираш не почнувај го муабетот "барам понуди"...
ќе треба овој пат малку сам да истражиш повеќе бидејќи Звук не е процесор АМД или Интел...
 

Vladimir Filevski

On your way to fame
17 февруари 2019
273
629
Ти благодарам за исправката, барам предни лев и десен.
Пак не си јасен... Штедиш на зборови? Ако не ги даваш потребните информации, никој нема да може да ти помогне.
Не ми оговори на прашањата: дали веќе поседуваш центар звучник и два задни сараунд, и ако ги имаш - која фирма и модел се? Дали веќе имаш сабвуфер, или не?
Или можеби не те интересира 5.1 сараунд систем и ти требаат само еден пар добри звучници за најобичен стерео систем... но зошто тогаш спомнуваш 5.1 сараунд?
Дај изјасни се, никој овде не чита мисли.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.135
Мислења
975.334
Членови
35.447
Најнов член
AMirchovski
На врв Дно