Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

audio to text сервис

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.208
12.284
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Другари, кажете некој добар сервис кој може да конвертира аудио (или видео) во текст.

Пробав со google cloud audio to text API ама ова е многу комплицирано за мене.

Имам три фајлови кои сакам да ги конвертирам. Секој по пола саат до 45 минути.

Благодарам
 

Isak Keyten

Practice makes perfect
25 ноември 2014
1.232
1.419
Скопје
Isak Keyten's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 Processor 6M Cache, 3.20 GHz Haswell 22nm Technology
Motherboard
ASUS H81M-K (SOCKET 1150)
Storage
Samsung SSD 850 PRO 120GB
PSU
Thermaltake TR2 Bronze 700W
RAM
Kingston HyperX DDR3 16GB 1600Mhz Dual-channel
Video card
ASUS AMD Radeon R9 280x 3072MB
Mouse
Logitech G603 LIGHTSPEED
OS
Windows 10 :(
Ако си снаодлив со код у моментов нема боље


Ако не си види прогуглај мислам дека има некои гуи верзии шо го користат виспер.

Ex. GitHub - hayabhay/whisper-ui: Streamlit UI for OpenAI's Whisper
 

FiC DoGG

Practice makes perfect
17 април 2007
970
1.005
www.behance.net
FiC DoGG's setup  
Processor & Cooler
i7 2600k Noctua NH D14
Motherboard
Asus Sabertooth P67
Storage
840 pro 128GB + 500GB HDD + 1000GB HDD
PSU
CM Real Power 550W
RAM
2x4GB DDR3 1333
Video card
Gigabyte GTX 760 2GB
Case
CM Centurion 5
Mouse
A4tech X7
Monitor
2x Dell U2412m
OS
Windows 8.1 Pro
Другари, кажете некој добар сервис кој може да конвертира аудио (или видео) во текст.

Пробав со google cloud audio to text API ама ова е многу комплицирано за мене.

Имам три фајлови кои сакам да ги конвертирам. Секој по пола саат до 45 минути.

Благодарам
Basic верзија, youtube, vimeo
Mid level, premiere pro
Paid верзија, rev.com
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
466
280
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Другари, кажете некој добар сервис кој може да конвертира аудио (или видео) во текст.

Пробав со google cloud audio to text API ама ова е многу комплицирано за мене.

Имам три фајлови кои сакам да ги конвертирам. Секој по пола саат до 45 минути.

Благодарам
Пробај најпрвин симни во mp3 формат.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.598
Мислења
945.547
Членови
34.082
Огласи
1.974
Најнов член
classicmetal
На врв Дно