1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Audio Driver (Help)

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од AlexM, 9 Февруари 2010.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Ми треба драјвер за Trident 4DWave NX Sound Accelerator PCI за XP,никако неможам да најдам го пребарав интернетот овие два дена се работи за доста стара звучна,наоѓам само драјвери за win 98 никаде неможам да најдам за XP,пробав скоро со сите програми за Drivers Update ништо не наоѓаат.
  Ако случајно најди некој дрјавер ќе му бидам мн благодарен :) Позз.
   
 2. B^nDIT

  B^nDIT
  Gaining Experience

  1,124
  311
  6 Февруари 2010
  Машко
  :ermm:
   
 3. sini6a

  sini6a
  Intern

  485
  30
  11 Мај 2009
  Probaj so tie drajveri sto se za 98. Pozdrav
   
 4. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Ако фаќаа тие драјвери за 98 на XP не барав помош :D
   
 5. mitash

  mitash
  Intern

  120
  6
  8 Мај 2007
  Машко
  IT tech
  sorry, pal ...

  "Trident no longer manufactures the 4Dwave DX or NX audio chipsets (Device ID 7700). Only the operating systems listed are supported (Win95/98 and NT 4.0). No driver support is available for Win2000, WinME, or any future OS."

  tho i've seen drivers working with win2k

  Ова го најдов гуглајки.. Со среќа :ermm:
   
 6. gokica

  gokica
  Модератор

  8,431
  10,325
  13 Јуни 2009
 7. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
 8. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Најдов драјвер по подолго барање.мн ми се најде програмчето: Driver Magician доста корисно програмче.
  Ова е драјверот за Trident 4DWave NX Sound Accelerator PCI XP :

  Код:
  http://hotfile.com/dl/27918333/e4e7e35/Trident_4DWave_NX_Sound_PCI_XP_Driver.rar.html
  Темата можи да се затвори.
  Поздрав
   
Слични теми
 1. unknown-xx
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  783
 2. tanush
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  811
 3. NothingElse
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,049
 4. d1master
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,320
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...