1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Аудио драјвер за Win7 x86

Дискусија во форумот 'Драјвери' започната од olikomerc, 29 Септември 2015.

 1. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,522
  11 Декември 2008
  Машко
  Ми побараа на компјутер со XP да сум им инсталирал 7-ка, арно ама изгледа матичната е доста стар модел и неможев да најдам драјвер за звучната.
  Пробав со 3-4 драјвера од driveridentifier по HardwareID, се инсталираат ама ништо нема звук, пробав и со 3 програми (Driver Genius, Retriver и од IObit една) и сите симнуваат драјвер од 2015 год ама ништо пак.

  Некое чаре или да му турам пак XP?

  Иначе еве што вика HWID:
  HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0888&SUBSYS_18491E01&REV_1000

  Матичната е модел:
  Asrock 2Core1066-2.13G
   
 2. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,122
  1,266
  25 ноември 2014
 3. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,066
  3,167
  2 Септември 2012
  Машко
  Па звучна на пцие слот дополнителна , ем ќе има виндовс 7 ем звук.:)
   
 4. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,522
  11 Декември 2008
  Машко
  Сега ми се јави ми кажа дека зафркавало зеленкото џекче за звучките :angry:
  А едно добри 2 саати се е*авам, пробав на другите и детектира дека се приклучени слушалки.

  Има ли опција да го направам на друг излез да може да иде аудиото?

  [​IMG]
   
 5. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,522
  11 Декември 2008
  Машко
  Може клуч, решен проГлем.
   
Слични теми
 1. Flash
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,202
 2. MOPKOB
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,179
 3. masterofpuppets
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,230
 4. ivana2011
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,357
 5. StalkeR
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,460
Вчитување...

Сподели

Вчитување...