1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Audi/visual stutter

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Bandzer, 5 Јануари 2020.

 1. Bandzer

  Bandzer
  Intern

  6
  1
  26 Февруари 2018
  Машко
  Zdravo decki pcot pocna cudno da se ponasa na slusakite/zvucnicite dobivam cuden zvuk i pcto pocnuva da koci da laga (stutter na angliski )nebitno dali gejmuvam ili sum na desktop ili na chrome sto bilo da e se desava nekogas trae po 2 sekundi nekogas do minuta

  P.s moe mislenje e nesto softwersko oti komponentite imaat normalna temperatura i usage ponekogas diskot ide na 100%usage ama mislam deka go resiv toa so isklucuvanje na servisot sysmain od tutorijal na microsoft
  Windows verzija 10 pro (1809verzija oti 1903 nejke da je instalira greska 0x800706be) ako bi mozel nekoj da mi pomogne eka pishe

  Испратено од SM-G970F преку IT.mk форум апликација
   
 2. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,369
  3,694
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Reinstaliraj go drajverot nanovo.
   
  На Bandzer му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bandzer

  Bandzer
  Intern

  6
  1
  26 Февруари 2018
  Машко
 4. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,369
  3,694
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Audio drajverot vo device manager. Vo kompjuterot normalno :)
   
 5. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  845
  538
  20 Декември 2015
  Машко
  Спушти Latencymon и прати кој драјвер оди во црвена зона. Прати SS.

  Некој драјвер би требало да е.

  Мене слично ми се деси, на 3 различни формати на PC, всушност bootable usb било корумпирано.

  Успат имај во предвид дека можно е да е некој hardware fault.

  Ако имаш Launchers за маус тастатута или RGB пробај исклучи ги.

  Пробај Safe Mode, ако проблемот е сеуште тука, тогаш станува пожустро.
   
  Последна промена: 5 Јануари 2020
  На Aowek му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Bandzer

  Bandzer
  Intern

  6
  1
  26 Февруари 2018
  Машко
  Dali e mozno ova da e do nekoja od komponentive na kompjuterov? Skoro site mi se pod garancija
  Испратено од SM-G970F преку IT.mk форум апликација

  Inace ne se deshava tolku cesto ako imas viber bi mozel da ti pratam kratko video od sto se slucuva u momentot
  Испратено од SM-G970F преку IT.mk форум апликација
   
  Изменето од модератор: 5 Јануари 2020
 7. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  845
  538
  20 Декември 2015
  Машко
  Знам што се случува, но може да е софтвер или хардвер. Софтвер сам можиш да откриеш дали е а хардвер потешко.

  Спушти ко што ти реков latencymon нека работи во позадина. Кога ќе ти закочи така пцто, ќе имаш една црврна линија од америка до африка и ќр пише што е маката. Но некогаш знае да е драјвер измеѓу.
   
 8. Bandzer

  Bandzer
  Intern

  6
  1
  26 Февруари 2018
  Машко
  23minuti vaka stoi
  Image.jpeg

  Испратено од SM-G970F преку IT.mk форум апликација

  Eve uste edna fotka Image%20(2).jpeg

  Испратено од SM-G970F преку IT.mk форум апликација

  Decki mislam deka tuka lezi zajakot dodeka cepkav po drajverive imav slusano muzika i koga na Universal Serial Bus controllers napraviv scan for hardware changes pc pocna da go iskrivuva zvukot i mausot pocna da mi lagira dva tri pati i sekoj pat pravese taka Image%20(2).jpeg

  Испратено од SM-G970F преку IT.mk форум апликација

  Eve go Image%20(3).jpeg

  Испратено од SM-G970F преку IT.mk форум апликација
   
  Изменето од модератор: 5 Јануари 2020
 9. DeJaVu

  DeJaVu
  On your way to fame

  542
  664
  21 ноември 2010
  Машко
  Со апдејт на 10ката не частеа микрософт со тој баг, бајаѓи корисници го имаат проблемот. Со 1903 дојде а не знам дали е исправен во 1909, во секој случај ако не ти е инсталиран 1909 можеш да пробаш.
  Кај мене на 1903 го решив со инсталирање на овој апдејт кој не беше достапен преку автоматско апдејтирање. Кај авторот на артиклов не помогнало, но не боли да пробаш.
   
 10. Bandzer

  Bandzer
  Intern

  6
  1
  26 Февруари 2018
  Машко
  Kaj mene e verzija 1809 koja nemoze da se updejtira error code 8x00706be
  Испратено од SM-G970F преку IT.mk форум апликација
   

Сподели

Вчитување...