1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

ATI Radeon 6850/6870

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од zorandesign, 22 oктомври 2010.

 1. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,577
  3,515
  11 Декември 2008
  Машко
  Е одзема ама нели е македонски нашиот форум па викам ајде да пишам нешто и на нашиот ни јазик насушен :))
   
 2. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  RADEON HD 6970 SPECIFICATION
  MANUFACTURER: ATI
  SPECS STATUS:Rumoured
  SERIES: Radeon HD 6000
  GPU MODEL: Cayman XT
  RELEASE DATE: Q4 2010
  INTERFACE: PCI-E 2.1 x16
  CORE CLOCK: 850 MHz
  MEMORY CLOCK: 1200 MHz
  MEMORY BANDWIDTH: 230.4 GB/sec
  PIXEL FILL RATE: 40.8 GPixels/sec
  MAX POWER DRAW: 220/35 W
  MEMORY SIZE: 1536,3072 MB
  MEMORY TYPE: GDDR5
  MEMORY BUS TYPE: 64×6 (384 bit) :D
  DIRECTX: 11.0
  OPENGL: 4.0
  PROCESS: 40 nm
  FRAGMENT PIPELINES: 1920 :D
  VERTEX PIPELINES: 0
  TEXTURE UNITS: 96 :D
  RASTER: 48 :D
   
 3. bruno_duke

  bruno_duke
  Intern

  26
  0
  8 ноември 2010
  Џабе е PhysX на Nvidia кога немаш рачун да ја користиш и работи само на одредени игри, не на сите. Башка испод 150 евра тешко се наоѓа а и да ја има, не се исплати да се купува. ATI си владеат со цените нема тука грешка. Ќе си ја купам секако 6870, мнооогу е закон :bravo:
   
 4. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)

Сподели

Вчитување...