• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ATI драјвери за МАК

• Ја почнал/а темата

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Имам Ati Radeon x350/x550/x1050 графичка. (незнам зошто има 3 модели кај описот)
Пред некој ден го инсталирав Леопардот, и ме интересира дали има драјвери за Леопард за мојава графичка, бидејки постои мало графичко пореметување.

• Ја почнал/а темата

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Хаха, види финта.
Ги инсталирав драјверите и ме по*баа.
Некако ги препиша драјверите за маусот, и сега на секое 5то бутување работи маусот :p
Ги најдов каде се и ги избришав, и пази ова, маусот работи, графичко пореметување нема! :D

Фала брат, на чуден начин, али фала :)

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Хаха, види финта.
Ги инсталирав драјверите и ме по*баа.
Некако ги препиша драјверите за маусот, и сега на секое 5то бутување работи маусот :p
Ги најдов каде се и ги избришав, и пази ова, маусот работи, графичко пореметување нема! :D

Фала брат, на чуден начин, али фала :)
Мислам дека малку те мачело пошто најдов јас драјвери али твојот модел на графичката ги немаше и долу последниве пишуваше дека се за останатите графички нешто како plug and play и супер што успеало.
You're welcome:)

• Ја почнал/а темата

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Ок, пак го форматирав. Сега маусот работи, а драјверите што порано ги избришав било од инсталацијата.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,506
Мислења
822,116
Членови
28,046
Најнов член
hittrajkovski
На врв Дно