Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Atari 2600+, ново издание на легендарната конзола

100JKO

On your way to fame
27 јуни 2018
361
954
Скопје
Atari најавија дека во Ноември ќе ја пуштат нивната нова конзола - Atari 2600+
По цена само од $129.99 во САД.
Како ентузијаст на ретро конзоли, ова ме радува и би го земал секако доколку некој се одлучи да ги донесе до МК.

Повеќе може да се прочита:
Линк до статија на 80.lv
Линк до Atari страната

ProductImage-AV2.jpg

Доаѓа со една џојка и кертриџ со 10-во-1 игри, секако со feature да прима стари Atari 2600 кертриџи.
 
Последна промена:

The_Witch_Hunter

Unstoppable
23 мај 2012
1.331
3.063
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 9 7950X3D | ROG Ryuo III 360 ARGB
Motherboard
ROG Crosshair X670E Hero
Storage
Kingston FURY™ Renegade 2TB | Samsung 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX 2x2TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
Kingston FURY™ Renegade DDR5 32GB 6400MT/s
Video card
ASUS TUF Gaming GeForce RTX® 4090 OC Edition 24GB GDDR6X
Case
be quiet! Dark Base Pro 901
Mouse
Razer Basilisk V3 Pro
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix GO Core
Monitor
Dell AW3821DW
OS
Windows 11 Pro
Го имав оригиналното како мал. Кога им побарав на моите Nintendo за да играм Mario како сите нормални деца, татко ми го ископа од негде Atari-во. Затоа кога дојде време да бидам во „Фабрика за забава“ се избрукав на ТВ за сите пари, јер наместо да тренирам Mario на gamepad јас знаев да играм Pitfall! на joystick.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.271
Мислења
977.684
Членови
35.572
Најнов член
mkd2020
На врв Дно