• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

AT&T 3D Pogo Web Browser

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Еве нешто ново и неочекувано од AT&T компанијата.

Pogo се вика невната нова апликација која е поточно интернет прелистувач, но различен од кој било до сега. Пого е 3Д интетнет прелистувач.

Со многу опции и додатоци, Пого ги изненади познавачите на компанијата AT&T која претежно се занимава во делот на телефонската комуникација.

Погледнете некои слики од Пого:


3Д историја на посетени страници
Bookmarks во нов стил


Сепак, за да се користи ваква графичка околина, ќе ви треба и малку посилна машина:
1.6GHz процесор
1Gb РАМ
256Mb графичка картичка


Официјалната страна на Пого е:
http://www.pogobrowser.com


Интересно е тоа што Пого го користи енџинот на Огнената Лисица за прикажување на стани, што значи дека Пого = Огнената Лисица + 3Д графичка околина, што е СУПЕР!
Прелистувалот се наоѓа во Limited Beta фаза. Пробав денес на неколку начини да добијам покана, па ќе видиме што ќе биде. Иначе успеав да го симнам и изгледот не е лош, али пак неможе да го користам (User & Pass). Ако успеам да се регистрирам, веднаш ќе ви кажам каков е и што се опции има. До тогаш ќе гаѓам кориснички имиња и лозинки :p
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,428
1,184
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
:bravo: Визуелно е многу добар, вреди да се проба.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
@Drash
Да, јас успеав да го симнам, но сепак треба да бидеш регистриран за да го користиш. :ermm:
 

newpain01

Intern
24 јануари 2008
248
0
dali nekoj moze da stavi instalacijata na rapidshare ili nesto, zasto od sajtot nemoze da se simne, kako sto vidov
 
  • Ја почнал/а темата
  • #16

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
dali nekoj moze da stavi instalacijata na rapidshare ili nesto, zasto od sajtot nemoze da se simne, kako sto vidov
Само пиши во Гугл, и веднаш ќе ти го даде, или можжеш и на некој од страниците за пребарување на Рапидшер. А после следи го упатството на Drash за користење. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,003
Мислења
854,531
Членови
29,635
Најнов член
darkotolev
На врв Дно