Asus

Дискусија во форумот 'Oстанати' започната од Јас сум желка, 14 Март 2017.

 1. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  On your way to fame

  493
  840
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  На Јас сум желка му/ѝ се допаѓа ова.
 2. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  7,184
  10,499
  2 Август 2012
  Машко
  Добро, барем за гледање на филмови го бива ли?
  Има ли чудово HDMI?
   
 3. Avid

  Avid
  Unstoppable

  2,051
  2,590
  21 Јануари 2009
  Дисплејот „сигурно е преубав“, а 1080p би требало да кочи.
   
  На FLEGMA му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,508
  1,491
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  И јас имав исти таков од 12к лаптоп, најлоша инвестиции тоа е некогаш направена...
  Не го бива ни за уклучување чекаш минута само да ти се уклуче. Тоа не е лаптоп за никаде. Единствена корист само за Фејсбук по еден таб уклучен за некој ако сака да дреме и времето само да си го губе...

  Sent from my Redmi 3S
   
  На FLEGMA му/ѝ се допаѓа ова.
 5. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  7,184
  10,499
  2 Август 2012
  Машко
  Јасно за дисплејот. Си направив филм дека можеш да го опнеш преку HDMI на TV па да видиш некој аир..
   
  На Јас сум желка му/ѝ се допаѓа ова.
 6. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  277
  146
  18 Март 2015
  Машко
  Ќе грее, ќе врти кулерот ко луд, некој помал фулл хд фиилм сигурно ќе го врти, али ќе кочи на филм од 5-6 гига.
   
  На FLEGMA му/ѝ се допаѓа ова.
 7. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,097
  2,789
  11 Декември 2008
  Машко
  Не ги бива ни за фејсбук тие, неможе раат да скролаат, засецнува и кочи цело време.

  И што е најтрагично, ги носат на преинсталации секој месец, упорно мислејќи дека има вирус компјутерот и затоа им кочи.
   
  На STEFF му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,068
  1,208
  25 ноември 2014
  Насловов е ужас
  Треба да има една матична тема за сите овакви прашања околу кој лаптоп да се избере
   
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 9. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,444
  2,181
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Оперативен систем - Asus :)
  Сега видов дека има и други теми за лаптопи отворени во овој подфорум. Wtf?o_O

  А другар зема ист ваков и не сум го слушнал да се жали нешто, ќе видиме понатака. Инаку екстерен плеер е најпрактично а и единствено решение во овој случај, ако веќе мора да користиш физички дискови.
   
 10. Daniel86

  Daniel86
  Unbeatable

  2,350
  5,458
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Ваков шит кај мене би завршил преклопен обратно, после 30 минути користење. Ако работам нешто, 10 минути. И ќе се обесам со полначот што сум фрлил пари во вода. :D
   
  На Harrabed му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели