1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

ASUS Z87 официјална тема

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од Fatal1ty_, 24 Мај 2013.

1. Fatal1ty_

Fatal1ty_
    Großmeister

21,293
    24,790
    28 Февруари 2008
    Машко
    Experienced Web Developer
    Пред неколку дена се претствани новите плочи на ASUS изградени врз основа на Intel® Z87 чипсет, за 4.генерација на Intel® Core™ процесорите.Новите плочи ќе поседуваат експлузивни технологии.
    Целосен редизај на серијата ASUS матични плочи со многу дoбри гејмерси и оверклок можности. Плочите во продажба излегуваат средина на 2013 година,а за цените ќе видиме...

Сите Z87 модели на ASUS:

MAXIMUNS VI HERO
    MAXIMUNS VI EXTREME
    MAXIMUNS VI GENE
    SABERTOOTH Z87
    Z87-A
    P9D ws
    Z87-C
    GRYPHON Z87
    Z87-DELUXE
    Z87-WS
    Z87-PRO
    Z87-PLUS

Сите информации и дискусии околу плочите постирајте ги во темава...

gokica, dejan_str и на Boldozer им се допаѓа ова.
  2. Boldozer

Boldozer
    On your way to fame

1,149
    569
    2 ноември 2012
  3. Molec

Molec
    Unstoppable

1,353
    2,165
    18 Мај 2011
    Машко
    Све ме занима
    Со боиве малце забегаа Асус со исклучок на ROG, ко да планираат да го освојуваат пазарот на блиски исток.

Ова воедно ќе биде измислена колор комбинација за сите со црни спуштени BMW-иња со 95% затемнети стакла, златни бандажи и други златни акценти (решетки, лајсни, кваки, издуви и сл) а да не ги заборавиме и килимчињата со ориентални мотиви наместо патосници. :hay:

На 386ka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. dejan_str

dejan_str
    Unbeatable

7,734
    4,478
    8 Април 2011
    Машко
    Многу ми се свиѓаат новиве модели на ASUS,изгледот е супер,новите Phase Power choke на појаките модели се екстра.Добро позизионирани PCI-Ex1 слотови кај некој од моделите.
    сајбертут е прекрасна,да не зборувам за ROG :D исто и Z87 pro i delux се одлични .Гледам сиве производители се надминаа себеси со новиов чипсет,AsRock,gigabyte,ECS,MSI Сите имаат многу добра колекција и уште од старт.Ке има голем избор што е супер за нас

На Boldozer му/ѝ се допаѓа ова.
  5. dramallama

dramallama
    Gaining Experience

367
    261
    24 Јануари 2013
    Машко
    И уште едно миленце врз куќиштето (нормално со прозор, за да се гледа златното на плочата), и топ ќе биде. :D Иначе да, и мене око ми фаќаат само Sabertooth и ROG плочите, другото ми е пре-шајни. :p

Сподели

Вчитување...