1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

ASUS Z87 официјална тема

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од Fatal1ty_, 24 Мај 2013.

 1. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,543
  25,653
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Пред неколку дена се претствани новите плочи на ASUS изградени врз основа на Intel® Z87 чипсет, за 4.генерација на Intel® Core™ процесорите.Новите плочи ќе поседуваат експлузивни технологии.
  Целосен редизај на серијата ASUS матични плочи со многу дoбри гејмерси и оверклок можности. Плочите во продажба излегуваат средина на 2013 година,а за цените ќе видиме...

  Сите Z87 модели на ASUS:

  MAXIMUNS VI HERO
  [​IMG]
  MAXIMUNS VI EXTREME
  [​IMG]
  MAXIMUNS VI GENE
  [​IMG]
  SABERTOOTH Z87
  [​IMG]
  Z87-A
  [​IMG]
  P9D ws
  [​IMG]
  Z87-C
  [​IMG]
  GRYPHON Z87
  [​IMG]
  Z87-DELUXE
  [​IMG]
  Z87-WS
  [​IMG]
  Z87-PRO
  [​IMG]
  Z87-PLUS
  [​IMG]

  Сите информации и дискусии околу плочите постирајте ги во темава...
   
  gokica, dejan_str и на Boldozer им се допаѓа ова.
 2. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,142
  593
  2 ноември 2012
 3. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,355
  2,176
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  Со боиве малце забегаа Асус со исклучок на ROG, ко да планираат да го освојуваат пазарот на блиски исток.

  Ова воедно ќе биде измислена колор комбинација за сите со црни спуштени BMW-иња со 95% затемнети стакла, златни бандажи и други златни акценти (решетки, лајсни, кваки, издуви и сл) а да не ги заборавиме и килимчињата со ориентални мотиви наместо патосници. :hay:
   
  На 386ka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,150
  4,860
  8 Април 2011
  Машко
  Многу ми се свиѓаат новиве модели на ASUS,изгледот е супер,новите Phase Power choke на појаките модели се екстра.Добро позизионирани PCI-Ex1 слотови кај некој од моделите.
  сајбертут е прекрасна,да не зборувам за ROG :D исто и Z87 pro i delux се одлични .Гледам сиве производители се надминаа себеси со новиов чипсет,AsRock,gigabyte,ECS,MSI Сите имаат многу добра колекција и уште од старт.Ке има голем избор што е супер за нас
   
  На Boldozer му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dramallama

  dramallama
  Gaining Experience

  366
  259
  24 Јануари 2013
  Машко
  И уште едно миленце врз куќиштето (нормално со прозор, за да се гледа златното на плочата), и топ ќе биде. :D Иначе да, и мене око ми фаќаат само Sabertooth и ROG плочите, другото ми е пре-шајни. :p
   
Слични теми
 1. tomi
  Одговори:
  1,515
  Прегледи:
  129,241
 2. tomi
  Одговори:
  458
  Прегледи:
  42,688
 3. gokica
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,325
Вчитување...

Сподели

Вчитување...