1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Asus X99-Deluxe + i7 5960X + 32GB Corsair Dominator DDR4-3200 CL15 + Corsair H110i GT

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 16 Мај 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,054
  12,575
  23 Јануари 2008
  Манга
  Се продава малку експлоатиран и безпрекорно сочуван сет од матична плоча, процесор, РАМ и кулер:

  Asus X99-Deluxe
  Core i7 5960X Extreme Edition
  32GB(2x4x4GB) Corsair Dominator Platinum DDR4-3200 CL15
  Corsair H110i GT


  Цена, фиксно: 35000 денари
  Опција со RAM Corsair Vengeance LPX 32GB (4x8GB) DDR4-2666 CL16 - 31000 денари
   
  Последна промена: 16 Мај 2019
  На Ron0n, gamer-eddie, xenon и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,054
  12,575
  23 Јануари 2008
  Манга
  Screenshot_20190516-090121_Gallery.jpg
  Опција само плоча и процесор = 19500 денари
  Опција плоча, процесор, кулер без RAM = 23000 денари
  Опција со 16GB(4x4G) RAM Corsair Dominator = 29000 денари
   
  Последна промена: 16 Мај 2019
  На Mario.Bog, gocetan, xenon и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,054
  12,575
  23 Јануари 2008
  Манга
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,054
  12,575
  23 Јануари 2008
  Манга
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...