1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Asus x550c лаптоп

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Astraion, 12 Јуни 2017.

Тагови:
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,631
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  • Користен 4 години
  • Сменет Хард Диск со Нов Тошиба (500ГБ) пред околу 4 месеци
  • Осмицата кај Num Pad не функционира
  • Левиот курсор (стрелка) не функционира

  Дисплејот како шо можете да видите е "дотеран" и затоа одлучив да го продадам.
  Барам проценка за него и доколку одговара цената ќе го ставам на продажба.

  Core i3 3217U 1.8Ghz / 6GB Ram DDR3

  011.jpg 022.jpg 033.jpg
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,274
  3,569
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  4-5000
   
  На BlackOuttheWoRlD му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,157
  8,535
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Да е исправен би коштал 6000,
  Одземи 2000 за тастатура и уште толку за нов екран...
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  838
  2,172
  12 oктомври 2014
  Машко
  Поради копачиве 12к денари

  Sent from my SM-G920F using Tapatalk
   
  На Astraion и Banjifiko им се допаѓа ова.
 5. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,631
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Да е исправен немаше да се бара проценка. Заборавив да напишам дека е купен 24 000.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,760
  3,918
  1 Септември 2011
  Машко
   
  На BlackOuttheWoRlD му/ѝ се допаѓа ова.
 7. worker_x

  worker_x
  Gaining Experience

  363
  362
  17 Март 2010
  Машко
  Стара тема, но имаш ПП :D
   
 8. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,631
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Ако може клуч на темата.
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...