1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Менувам ASUS VX279H за 24" монитор

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Psycore, 7 Јуни 2020.

 1. Psycore

  Psycore
  On your way to fame

  535
  555
  12 ноември 2013
  Automation Tester
  Менувам ASUS VX279H монитор за 24" Full HD монитор. Го користев како main display за работа и гејминг 2 години. Купен е од Сетек, гаранција истечена. Сега се подновив со 144hz дисплеј, и немам место на бирово за 2x 27 инчни монитори. Мониторот е одличен во 10/10 состојба, и козметички и функционалнo, без никакви маани и проблеми. Барам слична замена со следниве приоритети:

  Must have: 24", Full HD, колку толку мали безели/рамки и солиден дизајн, никакви мани/мртви пиксели
  Битно, но не задолжително: IPS, adjustable
  Небитно: Бои, агол на гледање, response time, бренд, гаранција, звучки, портови.

  Сепак ќе се користи како секундарен дисплеј.

  Спецификации од мојот, кој го менувам:

  Panel Size: Wide Screen 27.0"(68.6cm) 16:9
  Panel Type : AH-IPS
  True Resolution : 1920x1080
  Full HD 1080P : Yes
  Pixel Pitch : mm
  Brightness(Max) : 250 cd/㎡
  ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) : 80000000:1
  Viewing Angle (CR≧10) : 178°(H)/178°(V)
  Response Time : 5ms (GTGσ)
  Display Colors : 16.7M
  Flicker free
  SPLENDID Video Intelligence Technology
  SPLENDID Video Preset Modes : 8 Modes (sRGB Mode/Scenery Mode/Theater Mode/Standard Mode/Night View Mode/Game Mode/Reading Mode/Darkroom Mode)
  Skin-Tone Selection : 3 Modes
  Color Temperature Selection : 4 Modes
  QuickFit (modes) : Yes (Letter/A4/Alignment Grid/Photo Modes)
  GamePlus(modes) : Yes (Crosshair/Timer)
  Low Blue Light : Yes
  Stereo Speakers : 1.5W x 2 Stereo RMS

  Power Consumption:<19.29W*
  Power Saving Mode:<0.5W
  Power Off Mode:<0.5W
  Voltage: 100-240V/50-60Hz

  Compliance and Standards
  BSMI, CB, CCC, CE, CEL level 1, C-Tick, CU, ErP, FCC, RoHS, UL/cUL, VCCI, WEEE, WHQL (Windows 8, Windows 7)
  VX279H | Monitors | ASUS Global
   
  На Nikola100 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Garfield'

  Garfield'
  Gaining Experience

  265
  57
  18 Јануари 2019
  Машко
  работа,дома
  може цена или бараш проценка?
   
 3. G4M3R

  G4M3R
  On your way to fame

  619
  608
  26 Јуни 2012
  Машко
  Не бара проценка, нема цена, го менува мониторот за друг:
  upload_2020-6-7_19-16-36.png
   
  На Garfield' и Psycore им се допаѓа ова.
 4. Psycore

  Psycore
  On your way to fame

  535
  555
  12 ноември 2013
  Automation Tester
 5. Psycore

  Psycore
  On your way to fame

  535
  555
  12 ноември 2013
  Automation Tester
  Иде и на продажба 6000.
   
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Psycore

  Psycore
  On your way to fame

  535
  555
  12 ноември 2013
  Automation Tester
 7. Psycore

  Psycore
  On your way to fame

  535
  555
  12 ноември 2013
  Automation Tester

Сподели

Вчитување...