• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Asus UX305 - промена на вентилатор

  • Ја почнал/а темата
  • #1

stefan_mkd

Gaining Experience
18 март 2015
461
269
Здраво ИТ,

Почна многу да тропа кулерот на лап топот, така да време е да се промени. Дел за промена успеав да најдам на али но кошта 15-25 долари, што некако ми звучи нелогично.

Знае ли некој за опција да го променам со „заменски“ вентилатор?

Поздрав,
Стефан
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,220
11,576
youtu.be
Цената си е токму, сѐ друго е само импровизација без квалитетен резултат.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

stefan_mkd

Gaining Experience
18 март 2015
461
269
Затоа и пишав. Искрено не знам како се движат. Ќе почекам ако не до вечер уште некое мислење, па нарачувам
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,698
3,870
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Здраво ИТ,

Почна многу да тропа кулерот на лап топот, така да време е да се промени. Дел за промена успеав да најдам на али но кошта 15-25 долари, што некако ми звучи нелогично.

Знае ли некој за опција да го променам со „заменски“ вентилатор?

Поздрав,
Стефан
Испораката поскапа од самиот вентилатор
Screenshot 2021-04-08 170428.jpg

Screenshot 2021-04-08 170547.jpg
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

stefan_mkd

Gaining Experience
18 март 2015
461
269
Има со нормална испорака. Го ставив линкот од првиот само
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,565
Мислења
846,632
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно