Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Asus TUF/Strix B660/760 D5 и 13600K

Статус
Затворена за нови мислења.

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.426
6.598
Up!

Да напоменам, матичната мора да е црна скроз. :)

Буџет за матична до 200 евра.
Буџет за цпу: до 270 евра.
 
Последна промена:

eX3v1l

Practice makes perfect
2 мај 2011
1.324
1.173
eX3v1l's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X
Motherboard
ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4
Storage
Samsung 970 EVO 500GB
PSU
Cooler Master MWE 750w
RAM
32GB 3200MHz G.Skill Trident Z
Video card
RTX 3070 EAGLE
Case
Cooler Master K380
Mouse
G502
Keyboard
RIPJAWS KM570 MX-Brown
Monitor
Dell S2721DGF
OS
Windows 10
И ја би земал исто за таа цена ако се најде со кутии и гаранции.
 
Последна промена:

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.275
1.966
Скопје
i jas trazam i7 13700k ili i9 13900k do kaj 100/150 evra

on topic:
дури и на ултраефтиниот компјутерски универзум цената на i5 13600k е 293,28 € без транспорт и царина.
да не правиме муабет за локалните мафијаши Анхоч, Сетек Нексио што нудат и локална гаранција.
огласов е навреда за IT заедницата и воедно waste of internet.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.478
14.765
Here we go again
giphy.gif
 

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.426
6.598
Се извинувам најголеми стручњаци, сум направил грешка во пишување.
Требаше за процесорот 270 евра.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.285
Мислења
977.835
Членови
35.577
Најнов член
OLIVER STANKOVSKI
На врв Дно