• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Asus TUF Gaming | Ryzen 7 3750H | 16GB | GTX 1660 Ti | 512GB SSD

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Cyb3rAng3l

Gaining Experience
16 октомври 2016
53
95
Проценка за лаптопов, сочуван (има знаци на употреба само на WSAD и SHIFT копчето). Kупен на 11.03.2020 од Нептун, гаранција до 11.03.2022. Користен е само за WoW, Офис, Веб и гледање филмови. Моделот е: ASUS TUF Gaming FX705DU.

Спецификации:
Процесор: AMD Ryzen 7 3750H /w AMD Radeon RX Vega 10
РАМ: 1х16GB DDR4 2400MHz, има еден слот слободен за +1 плочка
Графичка: NVIDIA GeForce GTX 1660Ti 6GB
ССД: 512GB Micron M.2
Дисплеј: 17.3" FHD (1920 x 1080) 60Hz IPS

На лаптопот е инсталиран лиценциран Windows 10 Home. Доаѓа со фабричката кутија и полнач.
 

Атачменти

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
858,471
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно