Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Asus TUF Gaming 17 FA706QM-HX008W

Статус
Затворена за нови мислења.

Frozen.

Gaining Experience
4 октомври 2015
170
223
Frozen. додаде нов оглас:

Asus TUF Gaming 17 FA706QM-HX008W - Проценка

Дечки, ај ако можи една проценка на горенаведениот модел на лаптоп. Купен е од Германија, проценката да биде заедно со маусот, но битно е да се напомене дека е без кутија.

Лаптопот е купен во летото и е користен скоро па ич.

Гаранција на ASUS страната има до 2025 година, но не знам дали тука би била валидна истата.

Видете го целиот оглас...
 
Последна промена:

gamon

Practice makes perfect
15 септември 2014
1.253
1.524
orgrimar

Frozen.

Gaining Experience
4 октомври 2015
170
223
Заборавив да напоменам, истиот е платен 1600е меѓутоа во меѓувреме ете можда цената паднала па затоа ме интересираше да се направи проценка првин.
 
Последна промена:

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
460
876
55000-60000
Мислењето е автоматски споено:

Заборавив да напоменам, истиот е платен 1600е меѓутоа во меѓувреме ете можда цената паднала па затоа ме интересираше да се направи проценка првин.
Да бидам искрен малку ми е за неверување дека пред само неколку месеци е платено 1600евра за овој лаптоп, процесорот е малку outdated за да ја држи оваа цена. Доколку е ова вистина тогаш сте направиле малку избрзан потег и не сте го истражиле убаво пазарот.
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.520
Мислења
964.183
Членови
34.888
Огласи
2.611
Најнов член
Goran007
На врв Дно