1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Asus strix rx 580 8gb

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Sludge.Factory, 14 Април 2019.

 1. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  537
  738
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Се продава Картата, работи топ, купена е 15к во септември, копана до падот од 6к на 3к бтц средина ноември. Имав купено две, една за гејминг, другата за мајнинг. Таа за гејминг ја дадов пред некој месец, останаа оваа, што се користи сега за во компјутер. Вентилаторите се топ, картата не грее воопшто, иде комплет со кутија. Гаранција има, но ја дадов со претходната карта, така да имам само слика од гаранцијата ако ви врши улога. (исто како да нема).

  Работи на 1411 мхз ОЦ, Топ РГБ, работи со АУРА од асус и има два излези на картата за РГБ фенс.
  Сите тестови, слики и температури што ве интересираат ќе ви ги направам и сликам.

  ROG-STRIX-RX580-T8G-GAMING | Graphics Cards | ASUS USA


  Capture.PNG

  ЦЕНА: 8500 ден.
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  537
  738
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Останав со две карти р9 290 и оваа, р9ката ми е доволна.Оваа е извадена од систем исчистена, чека нов стопан. Бамп!
   
 3. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  537
  738
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
 4. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  537
  738
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
 5. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  537
  738
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
 6. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  537
  738
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
 7. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  537
  738
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  цената важи уште денес, од утре 8к
   
 8. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  537
  738
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
 9. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  537
  738
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
 10. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  537
  738
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
Слични теми
 1. Creed_Bratton
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  911
 2. rippermkd

  Продадено asus ROG strix 8gb

  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,746
 3. esquimaux

  Проценка Asus Strix RX 470 4GB

  Одговори:
  4
  Прегледи:
  881
 4. Oktar
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,652
 5. ayahuasca
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  639
Вчитување...

Сподели

Вчитување...