• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Asus Strix GTX1070 8GB

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

CyberTm

Gaining Experience
21 ноември 2009
448
94
Продавам одлично сочувана графичка картица Asus Strix GTX1070 8GB, користена за гејминг, комплет со фабричка кутија.

Цена: 29000 ден.
Достава низ цела Македонија

IMG-093bf22eb369afb379a9fe979b91b9ac-V~2.jpg

IMG_20210916_231327_889~2.jpg

IMG_20210916_231324_058~2.jpg
 

Goran995

On your way to fame
16 ноември 2019
524
801
Скопје
Зошто е истата картица од тука? Истите слики, друг јузер...

 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

CyberTm

Gaining Experience
21 ноември 2009
448
94
Зошто е истата картица од тука? Истите слики, друг јузер...

Од член од форумот направивме компензација со други хардерски делови. И сега јас ја продавам, бидејќи немам потреба да ја задржам
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

CyberTm

Gaining Experience
21 ноември 2009
448
94
Може замена за послаба графичка 3/4Gb, процесор Intel Core i5 / i7 или сочуван лаптоп, со ваша доплата
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,679
Мислења
862,127
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно