1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Asus Strix GTX 960 2GB, Gigabyte Force K85 механичка тастатура и SteelSeries Rival 300 маус

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од comakot, 10 Јули 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  186
  74
  23 Февруари 2017
  Машко
  Ако може проценка за наведените предмети

  Asus Strix GTX 960 2GB
  - Значи е 2гб варијанта и се работи за овај модел на интезивни игри оди до максимум 65 степени (Farcry 5), редовно чистена. Купена од Сетек

  Гаранција нема.

  Gigabyte Force K85 -
  Тастатурата користи црвени свичеви (Kalih) и е тотално супер, има RGB (се контролира со софтвер кој може да се симни од страната на Gigabyte или одредени бои од самата тастатура). Купена е од Анхоч

  Гаранција нема.

  SteelSeries Rival 300 -
  Супер прецизен гејминг маус, користи Pixart PMW3310 сензор, има RGB (се контролира со SteelSeries Engine) оди до 6500 cpi, единствена маана е тоа што лизгачите се малку одлепени. Исто така е купен од Анхоч

  Гаранција нема.

  Слики подолу
   
 2. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  186
  74
  23 Февруари 2017
  Машко
 3. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  186
  74
  23 Февруари 2017
  Машко
  И зе извинувам за potato quality слики
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,100
  8,398
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Знаеш дека негативно ти влијаат на проценката нели? :D

  Графичката= 4500-4000 денари.
   
 5. toplel

  toplel
  On your way to fame

  551
  585
  18 Август 2016
  Машко
 6. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  186
  74
  23 Февруари 2017
  Машко
  Одат на продажба

  GTX 960 2GB - 4200 денари
  Gigabyte Force k85 тастатура - 2200 денари
  SteelSeries Rival 300 - 1400 денари
   
  На Gymblonski му/ѝ се допаѓа ова.
 7. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  186
  74
  23 Февруари 2017
  Машко
  Еден бумп

  GTX 960 2GB - 4000 денари
  Gigabyte Force k85 - 2000 денари
  SteelSeries Rival 300 - 1400 денари (останува иста)
   
 8. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  186
  74
  23 Февруари 2017
  Машко
  Gigabyte Force K85 Тастатура - Продадена.

  Остануваат
  SteelSeries Rival 300 маус - 1200 денари
  GTX 960 2GB - 3900 денари
   
 9. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  186
  74
  23 Февруари 2017
  Машко
  GTX 960 2GB - Пордадена.

  Останува уште маусот, нова и последна цена на маусот е 1100 денари.
   
 10. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  186
  74
  23 Февруари 2017
  Машко
 11. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  186
  74
  23 Февруари 2017
  Машко
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...