1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка ASUS Strix 1070ti

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од imortel, 10 Јуни 2019.

 1. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  91
  117
  18 Февруари 2012
  Машко
  ASUS Strix 1070Ti 8GB купена од Вајкинг, кој ја има купена од Сет.
  Графичката е користена стриктно за гејминг: WoW, PUBG, DOTA2 итн.
  Гаранција има до 6.10.2020 година.
  Следува со кутија, фискална сметка, гаранција.
  Пред да ја купите може да ја тестираме, бенчови да пуштиме итн.
  Се продава бидејќи ми е потребна појака графичка за повеќе FPS.
   
  На Ребро и architect им се допаѓа ова.
 2. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  343
  155
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
 3. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  673
  192
  27 ноември 2008
  Машко
  1070ti овие 3 игри не за доручек за предјадење треба да ги јаде освен ако играш јаки игри како far cry 5 или слични во 4K или 240hz , тогаш ок, не свакам зашто ти требаат поише фпс.
   
 4. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  91
  117
  18 Февруари 2012
  Машко
  Да, вади над 60fps, ама не и на Assassin's Creed Origins/Odyssey, на ултра.
  Плус сакам да бидам што е можно поблиску барем до 140 fps, бидејќи имам 1440p на 155Hz.
   
  На Ребро и UnderMyRules им се допаѓа ова.
 5. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  673
  192
  27 ноември 2008
  Машко
  тоа е друго затоа пишав ако играш понови захтевни игри на ултра големи резолуции тогаш ок е, моја препорака ти е 1080ti на старо да најдеш се друго ти е overpriced.
   
  На imortel му/ѝ се допаѓа ова.
 6. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  91
  117
  18 Февруари 2012
  Машко
  Нека оди на продажба за 22 000 денари. Доколку некој сака може и замена за 2080/ti, секако со моја доплата.
   
 7. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  91
  117
  18 Февруари 2012
  Машко
 8. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  91
  117
  18 Февруари 2012
  Машко
  210646-c66fcec316c7e3c2d9cc58a64d3f8699.jpg 20180731_185800.jpg
  18 000 денари.
  075 366 337 Борче
   
 9. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  91
  117
  18 Февруари 2012
  Машко
  Викенд цена 16 500 денари.
   
  На etrox, gremlin, Tomislav96 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  91
  117
  18 Февруари 2012
  Машко
  Се враќа старата цена од 18 000 денари.
  Може замена за 2080ti со моја доплата.
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,312
  10,706
  23 Јануари 2008
  Манга
  koj model na 2080ti go sakas?
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  91
  117
  18 Февруари 2012
  Машко
  Било кој, само да не е турбо и да има барем 1 година гаранција.
   
 13. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  91
  117
  18 Февруари 2012
  Машко
  Се повлекува од продажба. Затаварајте врата.
   
Слични теми
 1. Creed_Bratton
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  902
 2. rippermkd

  Продадено asus ROG strix 8gb

  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,731
 3. esquimaux

  Проценка Asus Strix RX 470 4GB

  Одговори:
  4
  Прегледи:
  874
 4. Вајкинг
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  593
 5. Oktar
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,470
Вчитување...

Сподели

Вчитување...