• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ASUS Striker II Extreme

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Anandtech ја тестираше новата АSUS Striker II Extreme матична плоча, составена врз веќе претставениот nVIDIA nForce 790i чипсет кој беше претставен пред неколку недели.Оваа матична плоча овозможува широко ниво за оверклокирање која веќе под default нуди извонредни перформанси а низ сето тоа потрошувачката на струја е минимална, - детал на кој се повеќе се внимава во последно време.

ASUS Striker II Extreme Board Layout and Features

ASUS Striker II Extreme Specifications
Test System Configuration and Methodology
Overall System Performance with PCMark Vantage

Цената на оваа матична плоча се движи околу 300 $.

Извор: Anandtech
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,856
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно