• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Asus RTX 2070 super turbo

Vilijam

Intern
8 ноември 2018
5
9
Здраво екипа. Не знам каде да побарам ми треба шематски приказ од плочата за Asus RTX 2070 super turbo. Ако може некој да помогне ќе биде од корист . Фала
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.186
2.180
Скопје
Здраво екипа. Не знам каде да побарам ми треба шематски приказ од плочата за Asus RTX 2070 super turbo. Ако може некој да помогне ќе биде од корист . Фала
Расипана е картицата нешто или ќе оверклокуваш и шант-ови ќе ставаш ?
Инаку само чичко Гугл таа работа. Колку можам јас да најдам - толку и ти и некој друг. Друг извор не знам,,,
 

G4M3R

Practice makes perfect
26 јуни 2012
878
1.071
Само на badcaps.net ако некој се смилува да ти прати :).
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.153
Мислења
894.643
Членови
31.869
Огласи
334
Најнов член
hikagenius
На врв Дно