1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Asus ROG Zephyrus

Дискусија во форумот 'Преносни компјутери и таблети' започната од AleksandarT, 14 Јуни 2017.

 1. AleksandarT

  AleksandarT
  Gaining Experience

  107
  116
  24 Февруари 2011
  Асус на Computex на почетокот на овој месец го објавија нивниот најнов лаптоп,
  Asus ROG Zephyrus, со i7-7700HQ и GTX 1080 во 17.9 мм шасија и тежина од 2.2 кг.
  Стварно импресивно достигнување, па се надевам дека овој лаптоп ќе го има и кај нас по продавниците :)
  Што мислите за производот?
   
  На turbiny и P.Overdrive им се допаѓа ова.
 2. srle89

  srle89
  Gaining Experience

  68
  52
  20 Март 2013
  Машко
  Одличен. Само не очекувам да биде испод 2500 евра. :)
   

Сподели

Вчитување...