• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ASUS ROG Strix G17 G712LV Laptop

  • Ја почнал/а темата
  • #1

gremlin

Unstoppable
18 октомври 2009
2,724
2,246
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 10750H
Motherboard
Intel HM470
Storage
ADATA 8200 Pro 512GB
PSU
230W
RAM
16GB DDR4 Hynix 3200Mhz
Video card
Geforce RTX 2060 6GB
Case
ASUS G712LV
Mouse
SteelSeries Sensei
Keyboard
Gigabyte Force 7
Audio
Realtek :D
Monitor
17" BOE 120Hz TN
OS
Windows 10 Pro 64Bit
Продавам гејминг лаптоп ASUS ROG Strix G17 G712LV 17.3" IPS 120Hz - Intel i7 10750H 5.0Ghz,16GB RAM, 512GB SSD, RTX 2060 6GB.

Лаптопот е користен 4 месеци, купен е од Нептун и си има соодветна гаранција. Чуван е максимално без никакви знаци на користење, го добивате како нов со соодветна оригинална кутија.

Активирана е Windows 10 Pro лиценца ОЕМ така да треба само да го форматирате со нова инсталација и сам ќе се активира.

Дополнително SSD-то е надоградено/сменето од Intel 600p 512GB QLC со ADATA SX8200 Pro 512GB TLC

Повеќе детали за продуктот:

За ААА гејмери како инфо пушта Cyberpunk 2077 на Ultra сетинзи со само еден сетинг намален за подобра флуидност.

Цена: 68.000 (купен и нов е 79.000, исиот модел во Сетек со малце појак процесор и 1ТБ ссд е 84К)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,077
Мислења
837,998
Членови
28,988
Најнов член
simplius
На врв Дно