Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

ASUS ROG STRIX 1060 6GB GAMING OC

Статус
Затворена за нови мислења.

toshex

the fool
18 септември 2013
6.399
7.986
Мелмак
toshex додаде нов оглас:

ASUS ROG STRIX 1060 6GB GAMING OC - Проценка

Поради upgrade на графички картички имам вишок графичка STRIX 1060 6GB од ASUS за која би сакал да чујам проценки.

Картицата е многу малку оптеретена, користена исклучиво за лајт гејминг. Купена е од член на форумот, кој исто така ја користел за гејминг. Во моментот кога ја купив од членот беше уште под гаранција, но веќе е истечена. Го чувам оригиналниот документ кој го добив со картата. Купена била во Сетек.

Се работи за следниот модел:

[URL...

Видете го целиот оглас...
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.821
17.577
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.821
17.577
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

toshex

the fool
18 септември 2013
6.399
7.986
Мелмак
Во ред таман се проценките цената ќр биде 5500 денари со карго вклучено во цената. Ќе постирам тука слики од тоа како ќе биде спакувана да нема забуни дека ептен сум детален и внимателен во се шо правам.

Веќе ми пишаа неколкумина ќе ги контактирам по приватна порака по редослед first come па кој прв ќе ја земе тој.

На сите ќе им биде напоменето дека сепак им треба квалитетно напојување и дека на нивен ризик е ако инсистираат да ја користат на хантол наводни 700 вати реални 300. Картата е користена без никакви проблеми од кога е земена и стрес тестирана пред да иде во кутија.

Благодарност на сите за проценките.
Мислењето е автоматски споено:

Резервираше @dzunko кој прв ми пиша вчера:

D31E9FE5-DDE9-4344-BC19-2ED5F373B233.jpeg
 
Последна промена:

toshex

the fool
18 септември 2013
6.399
7.986
Мелмак
Yo dawg, I heard you like Boxes,
so I put that box in a box, and I threw that b**ch in yet another box.


6zna74.jpg
 
Последна промена:

toshex

the fool
18 септември 2013
6.399
7.986
Мелмак
Графичката сум сигурен дека беше супер чувана од Тоше, со здравје да се служи новиот газда.
Ретко некопана картица во денешно време.

Има девојка ми поиграно малце SIMS и GTA на неа. Тоа е се хахахахах. Еве сеа проверив 138.5 саати на GTAV и валјда слично толку и на SIMS.

А се глеа дека изгледа баран модел е, 4-5 луѓе ми пишаа доста брзо, 2ца од нив дури сакаа и повеќе пари дадат ама се знае дека ЗБОР Е ЗБОР и ред е ред :) со здравје да ја користи @dzunko кога ќе стигне.
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
490
376
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10

toshex

the fool
18 септември 2013
6.399
7.986
Мелмак
sega vo nekoe postaro kukjiste za frlanje sto e spakuvaj ja, za sekoj slucaj :D

У куфер од тие тврдите, па куферот у дрвен crate, па crate-от у дормео наддушек завиткан, и се тоа у фрижидер сандук за длабоко замрзнување...
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.215
4.198
Скопје
hackitfree.github.io
У куфер од тие тврдите, па куферот у дрвен crate, па crate-от у дормео наддушек завиткан, и се тоа у фрижидер сандук за длабоко замрзнување...
Извини Тошекс што се замешав со пониска цена - јас за брза продажба најреална цена сакав да дадам - ајде што има врска од 1000 ден повеќе помалку никој не се збогатил ;)
 

dashbog

Gaining Experience
24 јуни 2008
347
433
dashbog's setup  
Processor & Cooler
i5 6500
Motherboard
Asrock B250 Pro 4
Storage
1TB NVME + 3TB HDD
PSU
Cooler Master 650W
RAM
8GB
Video card
RX580 8GB
Case
SAMA Yuhui
Mouse
Logi M310
Keyboard
Logi K540
Audio
Logitech Z333
Monitor
Dell 27"
OS
Windows 10
Некои не сакаат да испраќаат по карго кога продаваат нешто, демек им е страв да не се оштети.
Они всушност не сакале да се замаараат за да го спакуваат тоа што го продаваат.

Браво @toshex . Провинцијалци likes this.
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.399
7.986
Мелмак
Извини Тошекс што се замешав со пониска цена - јас за брза продажба најреална цена сакав да дадам - ајде што има врска од 1000 ден повеќе помалку никој не се збогатил ;)

Де бе таман работа. Тука некаде беа сите проценки, плус форумов е за да сме фер нели.
Мислењето е автоматски споено:

Некои не сакаат да испраќаат по карго кога продаваат нешто, демек им е страв да не се оштети.
Они всушност не сакале да се замаараат за да го спакуваат тоа што го продаваат.

Браво @toshex . Провинцијалци likes this.

Баш ова. Цел свет веќе све се купува онлајн патува преку континенти - и се тоа благодарение на внимателно пакување. Впрочем од кај стигаат графичкиве во продавници? Па 3-4 магацини сигурно најмалце имаат пројдено, handling, пакувања распакувања ехеее.

Да не беше така немаше ни ebay да постои.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.120
Мислења
975.003
Членови
35.427
Најнов член
bojan.janicevic
На врв Дно