1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Asus ROG GR8 II

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Mario.Bog, 8 oктомври 2019.

 1. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  858
  424
  15 Декември 2013
  Машко
  На проценка иде пребилд Asus ROG GR8 II на мој роднина, одговарам за чудово и гарантирам за истото. Сочувано со мала замерка на едното ќоше кое е малце чепнато(отцепено). Иначе доаѓа со следниве спецификации:
  • Operating System Windows 10 Home (моментално е со кракната Pro верзија)

  • Processor Intel® Core™ i5 7400
  • Chipset
   Intel® H110
  • Discrete graphics card
   NVIDIA® GeForce GTX1060 3GB GDDR5
  • Memory
   DDR4, Dual Channel at 2x4 GB 2400MHz
   up to 32 GB sodimm
  • Storage
   128GB M.2 SSD
   1TB 2.5" SATA III (7200RPM) Hard Drive
  • Wireless Data Network
   802.11 a/b/g/n/ac2 x2 , Bluetooth V4.2
  • LAN
   10/1000/100 Mbps
   Intel
  • Audio
   ROG SupremeFX Audio
  • Front I/O Ports
   2 x USB 3.0
   1 x Headphone
   1 x Microphone
  • Back I/O Ports
   2 x HDMI
   1 x DisplayPort
   1 x DC-in
   1 x Kensington Lock
   1 x USB 3.1 , Type A
   2 x USB 3.0
   1 x Audio Jack(s) (Speaker out)
   1 x USB 3.1 , Type C
   1 x RJ45 LAN
   1 x Optical S/PDIF out
  • Power Supply
   230 W Power adapter
  • Dimensions
   88 x 299 x 281.3 mm (WxDxH)
  • Weight
   4 kg IMG-c4face14b2d272d2a3582e676132a3e5-V.jpg IMG-181e3ce6324157004ab7adbcf46f197e-V.jpg IMG-b460ba99a6721388b5e648350c582be6-V.jpg IMG-a069bc5104b1ec25be8a69c8dc24d0fa-V.jpg IMG-e2cf694c4cb1af157fbf3dd24c71670e-V.jpg IMG-2a74d978549b56c46bbd0416e17db894-V.jpg IMG-e1e60b822cb0709d48bd81fc84c34c73-V.jpg IMG-4fe22d0b9ad77634be8ac6a3b9a73ce5-V.jpg
   
  На dejan_str, mkextremer, farkizz и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  858
  424
  15 Декември 2013
  Машко
 3. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  583
  749
  25 Февруари 2016
  Машко
  Убаво мало ѕверче ама времето го гази.
  Моја проценка 15-16000 денари.
  Мада мислам дека и тоа ќе оди тешко. Треба баш да му се погоди некому, да му застане во око.
   
  На Mario.Bog и gocetan им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,279
  2,552
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Вреди повеќе, јас би го земал за 300€.

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
  На Mario.Bog и gOJDO им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,013
  12,377
  23 Јануари 2008
  Манга
  22-23K

  Кога би го склапал со половни делови од прилика оваа е математиката:
  -------------------------
  MB = 2000
  CPU = 5500
  RAM = 2000
  HDD = 1500
  SSD = 1000
  VGA = 6000
  CASE = 2500
  PSU = 2000
  ------------------------
   
  На Mario.Bog и omegaRED им се допаѓа ова.
 6. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  858
  424
  15 Декември 2013
  Машко
  Ви благодарам на проценките, чудово иде на продажба по цена од 26k.
   
 7. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  858
  424
  15 Декември 2013
  Машко

Сподели

Вчитување...