• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено ASUS ROG GL752vw 17.3″

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Crazy

Gaining Experience
29 октомври 2016
289
170
Перформанси:
i7-6700HQ
Монитор 120hz верзија FHD (1920x1080) 17.3″
GTX 960M
16GB RAM DDR4 2400mhz (ова е апгрејд врз тоа што беше со него 8гб рамот)
128GB m.2
256GB SSD WD (купен од нексио како замена за 1тб хард дискот што дојде со него)
Кеди или ДВД/ЦД читач што ќе ви се посака тоа (ја користам кеди заради трет ссд)
Сменета термална паста Arctic MX-3 (пред 4-5месеци)

Причина за продажба: дојде време за да сменам или нешто пак од Асус или Епл

Цена: 35.000ден

Линк до лаптопот
 
 • Ја почнал/а темата
 • #21

Crazy

Gaining Experience
29 октомври 2016
289
170
Продадено надвор од форумот, клуч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,470
Мислења
845,150
Членови
29,292
Најнов член
ivica25
На врв Дно