1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Asus rog G751jt

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од vladimir171, 11 Декември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  356
  180
  15 ноември 2007
  Машко
  Му дојде време за мењање па ако може една проценка за лаптопчево :)
  Купен е во сет во 2015-та, гаранцијата му е завршена, лани му сменив нова батерија исчистен е и подмачкан со нова паста пред еден месец.
  Од козметика гребки има ситни на алуминиумот на горниот капак (не се гледаат навечер :D ) и a,s,d се ољупија од играње wow.
  Од замерки само откажан е десниот клик на тачпадот, го користам со маус така да не се потрудив да го сменам.

  Конфигурација:
  Cpu: I7-4720hq
  Gpu: gtx970m 3gb
  Ram: 8gb ddr3
  Ssd: samsung 120gb
  Hdd: 1tb
  Display: 17.3" ips FHD anti-glare
   

  Прикачени датотеки:

  На Mario.Bog и Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 2. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  356
  180
  15 ноември 2007
  Машко
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...