• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Asus ROG G751J Gaming Laptop

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Bozoo

Gaining Experience
9 јуни 2012
335
343
Дечки една проценка за горе наведениов лаптоп ако може.Купен е од сетек пред 4 години,цело време е користен со екстерна тастатура,лаптопчето е во добра состојба.Една мана има само што батеријата му откажа не се полни а иначе доаѓа со оргиналниот полнач од асус.


Specs :
Intel® Core™ i7-4720HQ Processor
17.3" 16:9 IPS FHD (1920x1080) anti-glare
16 GB DDR3 RAM
NVIDIA® GeForce® GTX970M with 4GB GDDR5
1TB 7200 rpm hard disk
256GB SSD08BA3514-08C5-446E-B38D-0A1F4D8DD117.jpeg 17DB304E-3834-4D24-9A4B-8288036F36D9.jpeg 15312C61-700B-4529-9B65-4944C0A5484A.jpeg BF6B8612-E0B4-492A-83E9-0CB436E7D95F.jpeg EDF3EB69-7DA9-48FE-9540-3609B6229271.jpeg
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

Bozoo

Gaining Experience
9 јуни 2012
335
343
Go dodavam i ranecov gratis so laptopov

7C95F05F-9624-4A51-8625-FCF235FFFA6A.jpeg
Cenata za cel komplet e 30.000 denari.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,736
Мислења
831,563
Членови
28,727
Најнов член
Davorsuker1
На врв Дно