• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Asus ROG-G20CI Tower PC

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Valsorim

Gaining Experience
6 декември 2016
50
66
Desktopot e lesno prenosliv zaradi shto ima nadvoreshno napojuvanje ( polnach ) i e celosno sklopen vo 9.5 litarska kutija, t.e mozhe da se spakuva i vo bagazh vo avion.
Donesen e od Amerika, e celosno funkcionalen i nemal do sega nikakvo hardversko i fizichko oshtetuvanje.

-Intel® Core™ i7 7700/[email protected] 3.60GHz
-NVIDIA® GeForce GTX1070 8GB
-16GB DDR4 RAM - 2400 MHZ
-512GB SSD

View: https://www.youtube.com/watch?v=r1FnIAmpj94


Me interesira kako kje se proceni, pa u zavisnost od procenkata kje razmislim dali kje odi na prodazhba.
 
Последна промена:

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
901
1,317
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
2x Xfx RX 580 8Gb Crossfire X
Case
Nzxt h500i
Mouse
Steelseries Rival 100 Dota 2
Keyboard
Natec Thor 300 TKL
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
600-650 eur
 

crash

Gaining Experience
6 декември 2013
107
165
Има цена ставено човекот, нека тргне админ префикс проценка и останативе постови.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Valsorim

Gaining Experience
6 декември 2016
50
66
Со среќа у потрага по куќиштево за 500-600е, ако се наоѓа у радиус од 1000км на Скопје - и не е све стално у компонентите за оформуање на цена.

Го тргам од продажба.
Може клуч

Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,570
Мислења
820,692
Членови
28,227
Најнов член
Ivan G
На врв Дно