• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Asus Republic of Gamers ROG GL552

Zippo

On your way to fame
22 октомври 2014
865
718
Zippo's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-3930K CM Hyper D92
Motherboard
ASUS SABERTOOTH X79
Storage
Samsung 750 EVO 500GB
PSU
CM V 650
RAM
32GB DDR3 1333
Video card
Onboard
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Gembird Bluetooth
OS
Windows 10, Windows Server 2016
Незнам зашто се оправате си има цена огласов...
 

Робсо

Баниран/a
1 септември 2018
88
57
Дајте проценка и за мојов, ептен е сличен да не отворам посебна тема. Asus ROG G771J во одлична состојба, користен 4год и 2 месеци за веб, филм и многу ретко за адобе колку да ја исчешам крастата.
17" IPS FullHD
i7 4720hq
GTX 960m
16GB RAM
7200rpm 1TB + 850evo 250GB.
батерија 20-30мин.
Немаше на лагер 6та ген со 17ка екран и се одлучив за 4та, перформансите беа исти ако не и за нијанса подобри на 4ката.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,873
15,188
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,653
Мислења
829,709
Членови
28,654
Најнов член
Dangev
На врв Дно