1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

ASUS R7260X-OC-2GD5 VS ASUS GTX750-PHOC-1GD5

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од sasemkd, 16 Мај 2015.

 1. sasemkd

  sasemkd
  Intern

  210
  39
  24 Јануари 2010
  Nekoj iskusen gamer da mi pomogne okolu izbor na graficka do 8000 denari
  potrebno za igranje na igri posebno za :assassian creed.

  koja e podobra od ovie 2 ili nekoja podobra za tie pari?
   
  На Vlad944 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,419
  1,156
  9 Јули 2013
  Машко
  r9 280x имаш на форумов до 8к.
   
 3. sasemkd

  sasemkd
  Intern

  210
  39
  24 Јануари 2010
  ne kupuvam polovna graficka na novo od set samo
  nekoj da pomogne do 8000 denari za igranje igri mi e koja e podobra od ovie 2 ili nekoja podobra da e.
   
 4. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,419
  1,156
  9 Јули 2013
  Машко
  Пoдoбрo зa тие пaри немaш.
   
 5. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,103
  3,024
  2 Септември 2012
  Машко
 6. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,098
  632
  2 Мај 2011
  За 8500 имаш 265x во Анхоч
   
 7. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,703
  2,290
  14 Декември 2010
  Машко
  260x е подобра ама разликата е мала.
  R7 265 ја немаат на лагер во Анхоч, ама затоа во Мебиус имаш 270 за 8800 ден. За + 800 ден. добиваш многу побрза карта.
   
  На gremlin и STEFF им се допаѓа ова.
 8. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,845
  3,930
  5 Јули 2013
  За таа меѓусума на пари најдобро е да земеш нешто половно ако немаш ништо против. Ако ти е битна брзината.
  Ако ти е да си купиш на ново - ништо помалку од 270ка.
   
 9. Vlad944

  Vlad944
  Gaining Experience

  147
  314
  3 Март 2015
  Машко
  Почекај до јуни за новите R9 3xx,ако ти се брза земај GTX 750 Ti или R9 270
   
 10. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,189
  1,591
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Само R9 270 ... се испод тоа на 1080p ќе треба да намалуваш на детали кај новите игри а 270-ката сеуште се носи добро ...
   
 11. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,845
  3,930
  5 Јули 2013
  А и советот да почекаш 3xx не е лош, под услов да не купуваш ништо од новите графички туку да начекаш нешто на распродажба од 2xx. :) Само кај нас тоа ретко се случува, но во секој случај ќе паднат цените на 2xx.
   
 12. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  955
  1,488
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  Како што пишаа погоре, те молам почекај да искочат новите графички кои ке бидат многу побрзи од денешниве бидејки овие сега користат стара технологија веке 2+ години. Одкога ке искочат ке имаш многу подобар избор за тие пари.
  Иначе за тие пари ни една 260х ниту gtx750 не вреди
   
  На igor_bef му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...