1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

ASUS PRIME H310M-R 2.0

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од Ivan222, 1 Декември 2019.

 1. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  516
  306
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Не фрлај пари на GT 710. Тоа е стара карта послаба од интегрираната на пентјиумо.
   
 2. Ivan222

  Ivan222
  Intern

  45
  9
  17 Март 2019
  Машко
  Nefrlam pari ovaa ja imam momentalno na kom pa zatoa prasuvav dali koga ke ja kupam novata ploca dali da ja stavam ovaa ili da si ostane integriranata.
  Ama sepak mi dade odgovor...
   
 3. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  516
  306
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Е ако ја имаш у тај случај нека стое, пошо така процесоро ке ти биде растеретен.
   
 4. Ivan222

  Ivan222
  Intern

  45
  9
  17 Март 2019
  Машко
  Dobro a inace po kvaliter e poslaba taka
   
 5. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  516
  306
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  На бенчмарк бројки тука негде се со интегрираната. Ама вистинската графичка карта е секогаш подобра од интегрираната. Дедицираната графичка си има свои јадра и други опции кои интегрираната ги нема.
  Стави си ја на новата матична и ич не се замарај веќе. Подобро ке ти работе процесоро, ке биде порастеретен без интегрираната.
   
 6. Ivan222

  Ivan222
  Intern

  45
  9
  17 Март 2019
  Машко
Слични теми
 1. spiritBreaker
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  2,343
 2. Вајкинг
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,708
 3. igor_igor
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  486
 4. Sartorius
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  1,222
 5. steelseries
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  453
Вчитување...

Сподели

Вчитување...