Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Asus PRIME B660-PLUS D4 - искривени пинови

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.421
6.596
StalkeR додаде нов оглас:

Asus PRIME B660-PLUS D4 - искривени пинови - 3.500 ден.

Се продава матичната од наслов.
Монтирана, со искривени пинови од сокетот.

Доколку има некој желба и мисли дека ке ги среди, бујрум. :)

Нова е 8К, ја продавам за 3.5К.

Видете го целиот оглас...
 
 • Уау
Реакции: tomi

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
364
361
www.youtube.com
А баш ваква сакав да земам, али многу лошо си ја оштетил тешко да се среди..
 

xenon

Epic
15 јануари 2011
3.982
10.541
Skopje
xenon's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7950X, 420mm Arctic Freezer Push-Pull
Motherboard
Asux X670E-E
Storage
8TB (1 x 980 PRO 2TB + 3Х KC3000) SSD / 2 x 8tb HDD
PSU
Antec 1300W Pro Platinum
RAM
64GB (2x32) DDR5 6000Mhz G.skill TridenT Z C30
Video card
Gigabyte 7900 XT 20GB
Case
Enthoo Primo - Phanteks
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Logitech Craft
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x, Adam A3x, TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
42" OLED Asus Rog Swift PG42UQ
OS
Windows 11 Pro
Не верувам дека некој ќе се нафати процесор во ова да ризикува да стави и за 0 денари да ја добие. Многу од тие пинови што не се благо свиткани при обидот да се исправат ќе се скршат...
 

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
364
361
www.youtube.com
Не верувам дека некој ќе се нафати процесор во ова да ризикува да стави и за 0 денари да ја добие. Многу од тие пинови што не се благо свиткани при обидот да се исправат ќе се скршат...
многу лошо се искривени..
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
2.246
1.432
Мој најдобронамерен совет е да ја однесеш на специјалист да ја средиш, да биде како нова и тогаш да ја продадеш за 6К, пошто нова е 8К. Вака ти ја продаваш по пола цена, што може да биде и О, ако не работи.
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.275
1.958
Скопје
Ако е стартувана вака може и друг дел да е џишнат (пример чипсет), лотарија на купувачот што секако треба да е спремен на такво нешто.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
47.123
Мислења
975.104
Членови
35.432
Најнов член
Luka Milevski
На врв Дно