1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Asus полнач проблем! Сервисер ?

Дискусија во форумот 'Преносни компјутери и таблети' започната од skopje_mkd, 24 Мај 2019.

 1. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  289
  175
  5 Февруари 2016
  Некој да предложи сервисер за полнач ASUS? Најверојатно е кабелот му се гледа жицата би требало да се прави ...
   
 2. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,358
  902
  8 Декември 2009
  K2 laptop.
   
  На skopje_mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 3. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  289
  175
  5 Февруари 2016
  к2 од 500 до 800 денари. Некако многу ми делува има за 1500 денари нов некористен оригинал. Овој мојов веќе амортизиран со изолирбан, лемен од моја страна непрофесионално ... незнам колку би терал а не е малце 800денари
   
 4. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,836
  6,425
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Под 10 евра нема да се нафати никој да го прави. Не се исплати станица да палиш и сигурно пола саат рака најмалце. Додека измериш жици, да најдеш кај е прекинот, да санираш и затвориш. И на крај да испадне дека не е само жицата проблем.

  Пробај кај Даниел, се за лаптоп, систем оне...
   
 5. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,530
  4,323
  23 Јуни 2015
  Машко
  Не ти се исплати да го поправаш. Подобро купи си нов со гаранција.
   
  На smole и Garfield' им се допаѓа ова.
 6. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  307
  421
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  Како бе третина од цена за поправка на производ кој ке го користиш секојдневно е многу пари.
  И згора на тоа веке отваран и поправан од твоја страна.
  Па за колку да го поправи и да ти даде гаранција ?
  Ако 500 ден ти се многу за поправка, купи си нов за 1500 и терај работа.

  Инаку, мое искуство уште од 2009 година, првиот и единствен пат кога имав проблем со полнач.
  Оригинален полнач ми се расипа после 14 месеци користење.
  1200 беше нов, 800 денари поправка.
  Јас го поправив мојот во 2009 година на сервис, и уште работи.
   
  На ekonomist му/ѝ се допаѓа ова.
 7. alexandar11

  alexandar11
  Gaining Experience

  329
  170
  11 Јануари 2010

Сподели

Вчитување...