• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Asus паметни телефони - генерална дискусија

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,519
696
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7
Ај да направиме тема и за асус, заслужуваат своја тема.View: https://youtu.be/0lb1YaAxmKY
- Zenfone 7pro


View: https://youtu.be/td1-FW3eQJg
- Zenfone 6

Слични телефони со 300евра разлика.

Што мислите дали вредат надградбите со амолед дисплеј, камера со OIS, нова зум леќа, 8к видео на предна камера, 5G, нов процесор и отстранување на џекот за 300 евра повеќе?
 
Последна промена:

incognito

Intern
28 март 2020
36
33
Не се толку распространети на нашиов простор во МК и општо на балканот..имаат извадено добри моделчиња али ништо посебно,тек ке треба да се докажат.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,519
696
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7
Не се толку распространети на нашиов простор во МК и општо на балканот..имаат извадено добри моделчиња али ништо посебно,тек ке треба да се докажат.

33.000 денари = 550евра

Најдобар гејмерски телефон без џек.

Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,519
696
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7
Ке се молат админите да се стави темата за Асус тeлефони заедно со другите брендови во стикер.

View: https://youtu.be/kbeEkwlTeqQШала на страна, тоа е тоа!

DxO mark врска си нема и луѓето си избраа телефон до најдобра камера.

2018 - Хуавеи мејт 20 про
2019 - Самсунг ноут 10+
2020 - ?

Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,040
29,056
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Не го сакам ама ова видео беше одлично.
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,641
1,007
Од видеото може да се заклучи само колку лоша компресија има Твитер види ја само оваа слика 20201203_150744.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,519
696
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7
 • Ја почнал/а темата
 • #8

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,519
696
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7
 • Ја почнал/а темата
 • #9

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,519
696
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,976
Мислења
854,078
Членови
29,622
Најнов член
eyeris
На врв Дно