1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка ASUS P8Z77-V Deluxe и i7 3770K

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од brasica, 27 Јуни 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  brasica

  brasica
  On your way to fame

  606
  918
  18 Април 2010
  Ако може проценка за компонентите од насловот.

  Немам видено некој да продава вакво нешто подолг период :).
   
 2. toplel

  toplel
  On your way to fame

  550
  582
  18 Август 2016
  Машко
  2.5-3K матична
  7.5-8K процесор
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  brasica

  brasica
  On your way to fame

  606
  918
  18 Април 2010
  Ах, сум направил грешка, матичната е модел P8Z77-V Deluxe.
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,941
  12,236
  23 Јануари 2008
  Манга
  3к матична
  7к процесор
   
  На shifty и toplel им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  brasica

  brasica
  On your way to fame

  606
  918
  18 Април 2010
  Деловите одат на продажба. Се додава и рам 2x4gb g.skill sniper 2133mhz ddr3.

  Матична 3.000 ден
  Процесор 7.000 ден
  Рам 3.000 ден

  Цена за комплет: 12.000 ден

  Не би го делел комплетот освен ако нема повеќе членови заинтересирани за сите компоненти одеднаш.
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,796
  1,572
  22 oктомври 2012
  Машко
  Имаш ПП, дополнување на истата од минатиот пат :)
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  brasica

  brasica
  On your way to fame

  606
  918
  18 Април 2010
 8. VerifiedUsers Overlay
  brasica

  brasica
  On your way to fame

  606
  918
  18 Април 2010
  Се враќа на продажба.
   
Слични теми
 1. LaLi
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,035
 2. causevd
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  686
 3. omegaRED
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,437
 4. omegaRED
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,252
 5. xenon
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,032
Вчитување...

Сподели

Вчитување...