1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Asus Maximus VI/ 4790k/16G/380X

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од DareDevil, 3 Јули 2019.

 1. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  225
  199
  25 Април 2011
  Дечки дали може проценка на следната конфигурација:

  MB: ASUS MAXIMUS VI GENE
  CPU: Intel i7 4790k / CM Nepton 240M
  RAM: Kingston HyperX Beast 2x8GB kit
  HDD: Seagate 4TB
  SSD: Samsung 850 Pro 500GB
  GPU: Sapphire Radeon 380X 4G
  PSU: DeepCool DQ650 Modular

  Ви благодарам однапред!
   
 2. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  225
  199
  25 Април 2011
 3. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,926
  4,040
  28 oктомври 2008
  Еве, јас ќе пробам:)
  MB: ASUS MAXIMUS VI GENE - 4.000
  CPU: Intel i7 4790k / CM Nepton 240M - 8.500/2.500
  RAM: Kingston HyperX Beast 2x8GB kit - 4.500
  HDD: Seagate 4TB - 4.000
  SSD: Samsung 850 Pro 500GB - 4.500
  GPU: Sapphire Radeon 380X 4G - 3.500
  PSU: DeepCool DQ650 Modular - 4.000
   
  На goce03 и DareDevil им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,652
  2,957
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  MB: ASUS MAXIMUS VI GENE - 2500
  CPU: Intel i7 4790k / CM Nepton 240M - 5000/2000
  RAM: Kingston HyperX Beast 2x8GB kit - 3.500
  HDD: Seagate 4TB - 3500
  SSD: Samsung 850 Pro 500GB - 4.500
  GPU: Sapphire Radeon 380X 4G - 3.500
  PSU: DeepCool DQ650 Modular - 2500
   
  На DareDevil и StefAngel им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,449
  11,052
  23 Јануари 2008
  Манга
  MB: ASUS MAXIMUS VI GENE - 3000
  CPU: Intel i7 4790k / CM Nepton 240M - 8500/2500
  RAM: Kingston HyperX Beast 2x8GB kit - 3800 ако се 1600MHz, 4800 ако се 2400MHZ
  HDD: Seagate 4TB - 4000
  SSD: Samsung 850 Pro 500GB - 4000
  GPU: Sapphire Radeon 380X 4G - 2500
  PSU: DeepCool DQ650 Modular - 2600
   
  На DareDevil му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,530
  4,323
  23 Јуни 2015
  Машко
  MB: ASUS MAXIMUS VI GENE - 3000
  CPU: Intel i7 4790k / CM Nepton 240M - 6500/2000
  RAM: Kingston HyperX Beast 2x8GB kit - 3.500
  HDD: Seagate 4TB - 4000
  SSD: Samsung 850 Pro 500GB - 4500
  GPU: Sapphire Radeon 380X 4G - 3500
  PSU: DeepCool DQ650 Modular - 3000
   
  На DareDevil му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  225
  199
  25 Април 2011
  Дечки јас се извинувам, но за сега ја повлекувам конфигурацијата од продажба.
   
  На MasteR_#0 и gOJDO им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...