1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Asus K52F проблем со стартување [power button]

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од bokiscout, 29 Јуни 2014.

 1. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,720
  2,016
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  1. Лаптопот работи.
  2. Го гасам, но гасењето трае подолго од вообичаено (2 мин)
  3. Половина час покасно пробувам да го вклучам но не рагира.
  4. Ја извадив батеријата
  5. држев power копче 30+ секунди
  6. го вклучив директно во струја (без батерија)
  7. стискам power копче, не се пали

  Батериата се полни, полначот работи, едноставно power копчето не функционира, не го вклучува лаптопот.

  Чекорите 4-7 не помогнаа, други решенијажначини не ми ткенуваат а имам битни податоци во него, тек утре ке можам да ги извадам, во моментов немам друг компјутер при рака. Имам ама немоќам да префлам податоци на него.
   
 2. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,280
  4,811
  4 ноември 2013
  Машко
  имав сличен проблем на моето лап топче , го однесов на сервис ми рекоа дека отишла матичната ( исто покажуваше како кај тебе , полни батерија , стегам Power дугмето нема знаци на живот )
   
  На bokiscout му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  779
  643
  8 Јануари 2008
  Машко
  На Мене 2 исти такви модели ми рикнаа матичните.Најлоши модели испаднаа... Првиот за 2 дена, другиот за 1 год и 1 месец....
   
 4. tomi

  tomi
  Guru

  9,827
  9,078
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  so graficka e ?
   
 5. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,720
  2,016
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  Мислам дека е интегрирана, барем така викат на итнернет, го немам со мене за да проверам.
   

Сподели

Вчитување...