• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Продадено Asus G35C

Статус
Затворена за нови мислења.

Valsorim

Gaining Experience
6 декември 2016
54
109
Здраво,
Би сакал проценка на следново куќиште со и без наведената графичка карта.

Processor: Intel® Core™ i7-11700KF Processor 3.6GHz (16M Cache, up to 5.0 GHz, 8 cores)

Chipset: Intel® Z590 Chipset

Graphics: Evga GTX 1070 (moze i bez kartica)

Memory: Dual channel 2x8GB DDR4 U-DIMM max up to:64GB

SATA: 6 x SATA 6.0Gb/s ports

Storage: 1 TB 7200 rpm ; SSD диск:512 GB SSD M.2 NVMe

Front I/O Ports
1x Headphone
1x Mic in
2x USB 3.2 Gen 1 Type-A
2x USB 3.2 Gen 1 Type-C

Rear I/O Ports
1x RJ45 Gigabit Ethernet
1x HDMI 2.0a
1x Display port 1.2
5 x Audio jacks
6x USB 2.0 Type-A
1x USB 3.2 Gen 2 Type-A
1x USB 3.2 Gen 2 Type-C
1x SPDIF

Expansion Slots
3 x PCIe® 4.0 x16 (when using vertical graphic card, other PCle 4.0 x16 slots are not available)
4x M.2 connector for storage
4x DDR4 U-DIMM slot

Audio
High Definition 7.1 Channel Audio

Power Supply
700W power supply (80+ Gold, peak 750W)

Weight
15.00 kg (33.07 lbs)

Dimensions (W x D x H)
27.90 x 43.30 x 50.10 cm (10.98" x 17.05" x 19.72")

Thermal
240mm Liquid Cooler

AURA SYNC
Yes

Operating System
Windows 11 Home 64-bit licensed
 

Атачменти

 • 000F6B8B-6BD6-48A8-A324-96BDDD393D3E.jpeg
  000F6B8B-6BD6-48A8-A324-96BDDD393D3E.jpeg
  47 KB · Прегледи: 62
 • 8B8CA5AE-F869-41B1-957A-AE342552667E.jpeg
  8B8CA5AE-F869-41B1-957A-AE342552667E.jpeg
  221.7 KB · Прегледи: 59
 • A5AF7CCD-3F4E-4C58-84B6-51199752185E.jpeg
  A5AF7CCD-3F4E-4C58-84B6-51199752185E.jpeg
  91.2 KB · Прегледи: 59
Последна промена:

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,828
3,204
Ако сакаш проценка, мислам дека не е на одмет да пишиш состојба, колку/како е користен, и дали и колку имат преостаната гаранција :)
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
1,060
2,607
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
Заинтересиран сум за Cpu+Mb ako иде на делови,во зависност од цената секако :)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

dastaner

Gaining Experience
3 ноември 2013
102
59
Оваа конфигурација е таа од Нептун што иде со RTX 3070 за 99 илјади?
Не, оваа ја нема кај нас, види на интернет иде со 3080ка ако не се лажам. Ама графичката изгледа отишла на некој риг, и сега 1070 е заменска xD
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,174
Мислења
879,569
Членови
30,802
Најнов член
nestorosky_187
На врв Дно