• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Asus F5VL-AP156

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Cornel

Intern
24 октомври 2007
48
0
Asus F5VL-AP156 со следната спецификација:

Display: 15,4" screen (WXGA) C. Shine
CPU: Intel Core 2 Duo Processor T5550
(1.83GHz,64bit,2MB L2 Cache)
VGA: ATI Radeon X2300 up to 896MB
of Hypermemory (256MB of dedicated memory)
Memory: 2GB DDRII (667MHz);
HDD: 160GB 5400R SATA; Optical: 8x DVDRW DL;
PCMCIA / 56K modem / LAN 100MB / Microphone /
Speakers / Wireless 802.11 a/b/g/ Card Reader/ 6 cell /
1.3 MegaPixel Camera

Ме интересира вашето мислење за овој лаптот. Какво е вашето искуство со Asus лаптопи?

Лаптопот ќе го користам за интернет, office, ДВД филмови, музика и сл. Од време на време може да пробам и некоја игра, но не сум зависник од игри и тоа го ставам во втор план.

Овој лаптоп го има понудено моментално на пазарот кај нас, но не можам да најдам ништо за него од надворешни извори. Можеби вие би можеле да ми помогнете.

поздрав

P.S. Прифаќам сугестија од ваша страна за помош околу избор на лаптоп до максимум цена 42,000 МКД?
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Asus F5VL-AP156 со следната спецификација:

Display: 15,4" screen (WXGA) C. Shine
CPU: Intel Core 2 Duo Processor T5550
(1.83GHz,64bit,2MB L2 Cache)
VGA: ATI Radeon X2300 up to 896MB
of Hypermemory (256MB of dedicated memory)
Memory: 2GB DDRII (667MHz);
HDD: 160GB 5400R SATA; Optical: 8x DVDRW DL;
PCMCIA / 56K modem / LAN 100MB / Microphone /
Speakers / Wireless 802.11 a/b/g/ Card Reader/ 6 cell /
1.3 MegaPixel Camera

Ме интересира вашето мислење за овој лаптот. Какво е вашето искуство со Asus лаптопи?

Лаптопот ќе го користам за интернет, office, ДВД филмови, музика и сл. Од време на време може да пробам и некоја игра, но не сум зависник од игри и тоа го ставам во втор план.

Овој лаптоп го има понудено моментално на пазарот кај нас, но не можам да најдам ништо за него од надворешни извори. Можеби вие би можеле да ми помогнете.

поздрав

P.S. Прифаќам сугестија од ваша страна за помош околу избор на лаптоп до максимум цена 42,000,000 МКД?
Druze daj popravi si ja cenata... mislam deka sakas da kazes do 42.000 (CETRIESET I DVE ILJADI)?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,792
Мислења
850,512
Членови
29,480
Најнов член
EnemyUnit
На врв Дно