• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Asus Essentio CS5110 - најмалиот десктоп

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Asus Essentio CS5110 е најмалиот десктоп компјутер опремен со солидна графичка картичка која овозможува HD (High definition) видео.
Asus Essentio CS 5110 поддржува S/PIDF излез, и е опремен со 7.1 звучна картичка со сараунд кој овозможува беспрекорно задоволство при гледањето на филмови и играње. Asus CS5110 го има најбрзиот, најтивкиот и најсигурен систем на ладење.
Asus Essentio CS 5110 Mini Desktop PC е со димензии 200mm X 290mm X 80mm и тежи 3.4 kg. Куќиштето е обложено со пластика која дава кристален изглед.

Извор: fareastgizmos.com
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Технолошко чудо, од сега па натаму може и да се надеваме на компјутери кои ќе можебе да ги носеме по џеповите и на кои ќе може да играме OpenArena ...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Компјутерчево е ѕверче: Intel Core 2 Duo процесор, хард диск 250GB, 1 Gigabit Ethernet, Wifi-N, Blu-Ray драјв, HDMI и 7.1 сараунд.

За цена од 300$ мислам дека е солидно ПЦ-то. :bravo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,003
Мислења
854,524
Членови
29,635
Најнов член
darkotolev
На врв Дно