• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проценка ASUS Eee PC 900HA

Стефан_Т

Gaining Experience
22 јули 2017
52
91
Проценка за лаптопчево?

Естетски е одлично сочуван со неколку ситни грепки нормално, хард диск има но јавува грешка (слика). Го закачив на струја прв пат после можда 3-4 години и после минутка на пуњач работеше на батерија, ми делува како да е батеријата здрава, но не знам.
 

Атачменти

 • IMG_20220127_132056.jpg
  IMG_20220127_132056.jpg
  452,3 KB · Прегледи: 116
 • IMG_20220127_132116.jpg
  IMG_20220127_132116.jpg
  382,3 KB · Прегледи: 114
 • IMG_20220127_132125.jpg
  IMG_20220127_132125.jpg
  520,5 KB · Прегледи: 115
 • IMG_20220127_132148.jpg
  IMG_20220127_132148.jpg
  403,2 KB · Прегледи: 114
 • IMG_20220127_132246.jpg
  IMG_20220127_132246.jpg
  437,4 KB · Прегледи: 112
 • IMG_20220127_132745.jpg
  IMG_20220127_132745.jpg
  370,7 KB · Прегледи: 118

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.173
1.635
Скопје
1500/2000 денари, во зависност од тоа дали е добра батеријата. уредов е неупотреблив во модерно време, youtube ќе кочи. единствена намена за него би било авто дијагностика со Windows XP.
 

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
575
732
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10
И јас имав две вакви. На едното му ставив ссд и ја заменив 1гб ра плочката со 2гб, инсталирав 32бит Windows 7, поврзав во мрежа и ден денес се користи со некоја стара цнц машина. Си работи супер.
 

damil

Practice makes perfect
2 јануари 2015
912
1.087
Можеби последниот квалитетен Асус лаптоп, освен ROG секако.

За цртани од USB пуштање си е таман и ќе ги надживее веројатно поновите генерации на Асус со пластика од рециклирани кинески играчки.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.668
Мислења
889.314
Членови
31.509
Огласи
36
Најнов член
CapeNov
На врв Дно